Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy baba...

Tinker Bell kérdése:

Mennyibe kerül egy baba "induló" csomag?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra a dolgokra amiket addigra veszel meg mire a pici megszületik. A szobába feltétlenül szükséges dolgok, babakocsi, pelusok, ruhák, kozmetikumok. Semmi extrára ne gondoljatok, tényleg csak az alap dolgokra vagyok kíváncsi, hogy ki mennyiből hozta össze.


Érdekelne, hogy ha nem túl olcsó, de nem is drága termékekből összesen mennyiért lehet kb. összehozni.


2011. jan. 11. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindennel együtt, úgy hogy használt is volt benne, mi kb 150-ből jöttünk ki és semmi, de semmi extra nem volt benne.
2011. jan. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi nagyon átlag dolgokat vettünk, igaz az utolsó pelust is nekünk kellett megvenni, mert semmit sem "örököltünk" vagy kaptunk.

Így költöttünk 270e Ftot.

2011. jan. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A két összeg között van egy kis különbség, de még így is azt mondom, hogy nem olyan vészes ez az össze, hiszen, ha belegondoltok, hogy durván 8 hónapod van rá, hogy bevásárolj szinte mindent. Mert valóban soknak hangzik ez az összeg(mindegy melyiket nézzük), de mégsem egy összegben adod ki.


Csak azért kérdeztem, mert annyian mondják, hogy milyen drága felkészülni a csöppségre.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

Várom a továbbiakat!

=o)

2011. jan. 11. 14:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekünk csak azért volt ennyi, mert örököltünk sokmindent. De ne hidd, hogy nem drága még akkor is ha 8 hónapod van rá, mert az.
2011. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi sem örököltünk és nem is kaptunk ajándékba semmit.

1. baba:

Komplett bútor ággyal: 100.000 ft

Kezdő ruhacsomag, legtöbbje használt: 50.000 ft

Babakocsi: lehet venni 150 e ft-ért és 50 e ft-ért is.

Mi 80.000 ft-ért vettük.

Légzésriasztó: 20.000 ft

Mellszívó: 12.000 ft

Szoba áttapétázása: 20.000 ft

Tisztálkodószerek, pelenka: 10.000 ft

és akkor nem írom a magnézium, terhesvitamin havonkénti árát, pedig még fogadott orvosom sem volt, 4Dre is csak 1x mentünk.

2011. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

babakelengye: 280.000

4d uh: 40.000

terhes ruhák: 70.000

fogadott doki:120.000

terheskrém:25.000

őssejtlevétel: 190.000


Szum:725.000


nem hiába mondjuk: Drága gyermekem........! :)

2011. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
sziasztok! engem is érdekel, bár mi öröklünk(van egy kisöcsém) ágyat, kádat, babakocsit, ülést, etetőszéket, ruhákat, ágyneműt,hintát, hordozható ágyat, járókát,játékokat stb. vettünk már néhány ruhát egész jó áron kb 12Ft volt összesen, de azért mert kicsit elragadtattuk anyukámmal magunk,meg vettünk textilpelust. viszont tudom a kozmetikumok, a pelenka,a cumi, cumisüveg, meg a popsitörlő még hátra van és kíváncsi vagyok mennyi lesz olyan 30ezer körül?
2011. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó.

15:00-ás vagyok.


Kozmetikum: első pár hónapban úgyis a gyermekorvos ír fel fürdetőt és egyéb kozmetikumot, ez max. 3-4 e ft és sokáig elég

Pelenka: havonta olyan 10 e ft, persze márkától is függ

Popsitörlő: 2-3 e ft/hó max.

Cumisüveg, cumi: ha szoptatod 0ft

ellenben kell mellszívó, ami 10 e ft felett kezdődik.


Mi most várjuk a 2. babánkat, ő kislány, így az egész ruhatárat újra kell venni.

Plusz szekrény is kell és sokmindenből új, így a 2. baba cca. 100.000 ft lesz kezdésként, orvos, 4D nélkül.

Csak a vitaminok, gyógyszerek havonta 20 e ft-ba kerülnek. De nem mindenkinek kell ennyit szednie.

2011. jan. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszi szépen, mellszívó az lesz, köszönöm szépen mégegyszer
2011. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én mindent használtan vettem. Internetet használtam: vatera, apród, express, stb.


Kiságy + matrac + pelenkázó: 10 000 Ft

Babakocsi több funkciós: 8 000 Ft

Hordozó: 2 000 Ft

Autósülés: 5 000 Ft

Kisszekrények babaruháknak: 17 000 Ft (ez Ikea-s új)

Pelenkacsomag (100 db) 4 000 Ft

Utazóágy+járóka (emelőbetétes) 10 000 Ft

Kiskád: 1 000 Ft

A babaruhákat turkálóból válogattam, rengeteg kimondott babaruha-turkálók vannak, baba-mama börzék. Kisruhák 200 - 800 Ft volt darabja. Néhány ruhát családon belül is kaptam ugyan, de a turkálókban minden nagyon olcsó és van amelyik teljesen jó állapotban van.

Én szinte semmiből nem vettem újat, mindent használtan vásároltam, így jóval olcsóbb volt.

Összességében 70 000 Ft körül költöttem a babára és mindene megvan már, augusztusban érkezik.

2013. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!