Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a meg meg sem szuletet...

Mi lesz a meg meg sem szuletett gyerekembol 15-20 ev mulva?

Figyelt kérdés

Eloszor is elnezest mindenkitol,de nincs ekezetes billentyuzetem. :(

28 eves par vagyunk,(en a ferfi tag vagyok :) ) mar elkepzelheto lenne egy gyerek de a felesegemnel meg egyaltalan nem,nem erzi meg ugy,hogy szeretne.

En csak amiatt aggodom,hogy a vilag teljesen megvaltozott az en kamasz korom ota,a 14 evesek olyan dolgokat csinalnak amik nekunk meg eszunkbe sem jutott volna. (Habar en sem vagyok egy otthon ulo apaca tipus :) ) Szerintetek milyen lesz a vilag 15-20 ev mulva? Hatasos lehet ha otthon nem tartjak "rablancon" a gyereket,ha egy laza de oszinte kapcsolat van a szulo es a gyerek kozt? (Mindent lehet amig oszinte es elmondja mit hol,hogyan,kivel stb) Valamint a szuleitol jo peldat lat?


2011. jan. 11. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen! Ha jó példát lát, az mindenképpen hasznos. Azért ne menjen el a kedvetek a gyerekvállalástól, mert ezt látjátok más gyereknél.
2011. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

15-20 év múlva az én fiaim nősek lesznek éstalán gyerekeük is lesz. Nem tudom DE:


Hatasos lehet ha otthon nem tartjak "rablancon" a gyereket,ha egy laza de oszinte kapcsolat van a szulo es a gyerek kozt? (Mindent lehet amig oszinte es elmondja mit hol,hogyan,kivel stb) Valamint a szuleitol jo peldat lat?


Ez így biztosan nem vezet jóra..... Egy Gyerekrnek igen is kellenek szabáloylk, kell az apai tekintéély és szeretet. Tehát ha azt mnodod neki minent lehet amíg őszinte vagy akkor azt is meg engeded neki egy példával éljek: Hogy kamaszként árgyujtsoN? Igíyon , dorgozzon, mert őszintén elmondta, ohgy ez neki kel lés jó? Vagy mit fogsz szólni ha Apa elvittem a kcosid és ripitáyáűra törtem a diszkó után?

Szóval ilyen lesz akkor ha nincsenek számára szabályok. Ha kellő időben felállítjátok őket akkor nem lesznek nagy zürök és tud majd őszinte is lenni veletek.


De amíg meg sem születet addig nem lesz vele iylengondod.

Először egyébként is félni fogsdz,hogyx megfoghatod-e nem öröd e el a cosntját:))))

2011. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ma ezert van sok ember, kerdesekkel, mint a Tied, hogy nem vallalnak gyereknevelest. Mert "erre a vilagra"?
2011. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Más volt a világ, mikor mi gyerekek voltunk, és biztos más lesz akkor is, mikor a mi gyerekeink felnőnek. Ez mindig változik.

Már a 2,5 éves gyerekem is tudja, hogy mi az a digitális fényképező, meg számítógép, ezek sehol nem voltak mikor mi gyerekek voltunk. Örültünk mint majom a farkának, mikor tizenévesen lett végre vezetékes telefonunk. :)

Amúgy én is mindig elmondtam kb. 16 éves korom óta a szüleimnek, hogy hova és kivel megyek bulizni. Ő soha nem jött utánam, de nyugodt volt, hogy ha valami történne, tudja hol keressen. Már 32 vagyok, és nem együtt élünk, de a mai napig elmondom neki, hogy tudja merre vagyok.

Ha a feleséged még nem érzi, hogy kell gyerek, akkor inkább várjatok pár évet, minthogy megmérgezze a kapcsolatotokat. Nagyon nagy felelősség, és lekötöttség, ezt sokan nem gondolják át. Addig is bulizzatok, járjatok el otthonról, éljétek ki magatokat, és biztos fel fog a feleségedben is támadni az anyuka egy idő után. :)

2011. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Termeszetesen lennenek szabalyok,rosszul fejeztem ki magam. :) Nincs minden megengedve,csak amik belefernek a normalis gyerekkorba. Inkabb arra gondoltam,hogy ha nem vas szigor van,hanem a gyerek latja,hogy elmondhat mindent a szuleinek mert ha ugy van akkor elengedik pl buliba. Mert ha vas szigor lenne akkor "ugysem engednek el..." Bar ha oszinte volt es utanna nem mehet akkor legkozelebb hazudni fog... :)

Hu,nehez dolog ez. :)

2011. jan. 11. 15:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen a gyerekenevelés nehéz. De ne gondolj azonnal a kamaszokra. Előbb túl kell élni a 0-1 éves kort amikor édes pici, büfizik, kakil, lehány stb.... Aztán jön a 1-3 éves kor benne a kökemény dackorszakkal, meg azzal amikor már beszél és mnidig azt kérdi miért, mi ez?

3-6 éves kor arany élet.. de itt is lehetnek gondok aztán jön a suli az összes többi gopndjával bajával.


Szüksége van megértésre, szeretetre és akkor minidg elmondja ha bántja valami. Tudnia kell ki vna mellette... ezt pedig onnan fogja tudni,ohgy ott leszel amikor leesik az ágyról, elesik a motorral, szomórú mert eltörte a játáékét vslaki, fél mert böclsis lesz stb...



De én nem aggódnék jó apuka leszel. CSak emlékezz mnidg arra veled milynenek voltak a szüleid veled. Ha valamit nem akrsz úgy csinálni mint ők,mert neked rossz volt tedd másként a sajátoddal.


Én így igykeszem nevleni a fiúkat. a 6 éves már most sokkal többm nitdent megoszt velem mint másokkal:)

2011. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A világ folyamatosan változik és ami az egyik generációnak még elképzelhetetlen, az a következőnél a mindennapok része. Szerintem már az ősember-szülők is mondogatták, hogy bezzeg a mi időnkben! :D Ez persze csak vicc, de az én dédszüleim, nagyszüleim és az anyukámék egészen biztosan mondták, gondolom te is hallottad egy párszor a tieidtől. Tény hogy a változás felgyorsult, mégis muszáj alkalmazkodni, muszáj rugalmasnak lenni, még a gyereknevelésben is. Teljesen felesleges egy mai kamasznak vasszigorral tiltani pl. a számítógépet, mobiltelefont, mp.3 lejátszót, chat-et. Mit ne mondjak, a kétévesem is "mobilozik", persze játékból a maga módján és youtube-ról nézzük a meséket, anya időnként fórumozik. Ma már ez az élet része. A világ aktuális veszélyeire meg kell tanítani a gyerekeket, elmagyarázni mi miért jó vagy rossz, kell korlátokat felállítani, de tiltani lehetetlen. Pl. felnőtt oldalakat nézni a neten, tetoválást, piercinget csináltatni, kipróbálni a cigarettát, egyszer-kétszer többet inni a kelleténél, buliba, szórakozóhelyre járni, lehetne sorolni. Lényeg hogy mindent a maga idejében. Szerintem ha jó példát lát otthon, törődő szülei vannak, jut rá kellő figyelem nem valószínű hogy elkallódik egy gyerek, még akkor sem ha lesznek kihágásai - ahogy nekünk is voltak, ha őszintén belegondolunk. Arany középút, a vasszigor és a "mindent lehet ha őszintén elmondod" két szélsőség. Pl. 13 évesen akkor se szexeljen, ha utána elmondja...
2011. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!