Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell igényelni a...

Hogyan kell igényelni a munkáltatótól, hogy vegyen vissza állományba és írjon ki szabadságra?

Figyelt kérdés
2008. júliusában szültem az első gyerekemet, akkor dolgoztam ott 9 hónapja, időm sem volt túl sok mindenkit megismerni ott. Multi cég. Azóta született még egy gyerekem 2009. szeptemberében, így miután a nagyobbal lejárt a gyedem, a kicsi után igényeltem. Most úgy néz ki, hogy mind a két gyerek bölcsődés lesz, így le kell mondanom a gyedről. Április elejére vagyok kiírva a harmadik gyerekemmel, úgy számoljuk, hogy van annyi szabadságom, hogy folyamatosan kapjak pénzt a szülésig, és szüléstől pedig már a harmadik gyerek után tudnám kapni az ellátásokat. A gondom az, hogy a munkáltatónál minden valaha volt főnököm, bérszámfejtőm, stb. másra hárít, senki nem mond semmi érdemlegeset, csak annyit, hogy majd rendben lesz. Február 1-től viszont én szeretném, ha már a fizetésemet kapnám. Tudnátok segíteni, hogy milyen papírokat kell eljuttatnom a munkáltatómhoz, hogy írásos nyoma legyen a kérelmemnek és kötelesek legyenek mozgolódni?
2011. jan. 12. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Én első körben írnék egy mailt minden szóba jöhető vezetőnek, és munkaügyesnek.

Írdd bele, hogy ettől a naptól vegyenek vissza állományba.

És hogy várod a választ, és írják meg mi a teendő, és hogy mi az, akire tarozik, kivel vedd fel a legközelebb a kapcsolatot.


Én legalábbis a közvetlen vezetőmmel mailben leveleztem le. Aki amúgy a főkönyvelő.

2011. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A cégvezetőnek, vagy a munkaügyi vezetőnek (mekkora cég?) irsz egy hivatalso levelet. Ebbe leirod, hogy Én xy 2011. február 01-vel megszakitom a gyerek nevelése céljából kapott fizetés nélküli szabadságomat és ismét munkába állok. Kérem, értesitsenek, hogy a felhalmozódott és kötelezően a munkába álláskor kiveendő szabadságaim lejárta után melyik napon kell munkába állnom. Dátum, aláirás.

Feladod tértivevényesen és várod a válaszlevelet.

A fizetésedet a szabadság idejére már az emelt béreddel kell kapnod, a béredet AUTOMATIKUSAN meg kell emelniük annyival, amennyi béremelés a cégnél átlagosan volt, mióta nem dolgozol (az összes évi átlagos béremelést meg kell adniuk).

Azt most nem kell közölnöd, hogy eszed ágában sincs ténylegesen munkába állni.

Legkésőbb a szülés napjával kelt levélben tájékoztatod őket, hogy már nem szabadságon, hanem TGYÁS-on vagy a mai naptól.

2011. jan. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves Második válaszoló! Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válaszodat. Csak annyi lenne a kérdésem még, hogy én nem fizetés nélküli szabadságon, hanem GYED-en vagyok jelenleg. Ezt szüntetném meg február 1-től. Ezzel kapcsolatban nem kell semmilyen papírt kitöltetni? Válaszodat előre is köszönöm!
2011. jan. 12. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De fizetés nélküli szabadságon vagy, amit kérvényezned kellett a munkáltatódnál, ő meg köteles volt elengedni a GYED idejére. (alá is kellett írni)Elöszőr nekem is furcsa volt, de valójában logikus, hiszen valamilyen jogviszonyodnak lennie kell és ez a fizetés nélküli szabadság.
2011. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel teneked élő szerződésed van a munkáltatóddal, ezért a GYED ideje alatt technikailag fizetés nélküli szabadságon vagy. Ezt kéred megszüntetni és ismét munkába állni.

A másik dolog, amit intézni kell ez után a levél után, hogy a megjelölt időponttal (febr. 01) le kell mondanod a GYED-ről. Ezt vagy a munkahelyen, vagy a MÁK, OEP valmaelyikénél kell intézni, ezt nem tudom. a legsürgősebb a levél, mivel ELVILEG 1 hónappal előre kellene értesitened a munkáltatódat, ha vissza akarsz állni munkába. Neked meg 15 napod van. Vagy csak febr. 15-tel mész vissza...

Szóval sipirc levelet irni, SOS postára adni elsőbbségivel, tértivevényesen!

2011. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!
2011. jan. 13. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!