Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adójóváíráshoz milyen a...

Adójóváíráshoz milyen a nőgyógyász által adott igazolás? Van valami formanyomtatvány vagy csak egy papír? Minek kell rajta szerepelni?

Figyelt kérdés
21 hetes terhes vagyok, úgytudom hogy jár.
2011. jan. 14. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Harmadik babád lesz?

Mert akkor jár adókedvezmény.

Vagy másmilyen adó dologhoz kell?


Én úgy tudom egy sima igazolás is jó amire azt írja rá a doki,hogy xy ekkor és ekkor betöltötte a 90 napot.Vagyis elmúltál 3 hónapos terhes.


Nekem három gyermekem van amikor a legkisebbel terhes voltam én is kértem a teljes adómentességhez ilyen igazolást a dokitól,mert magzat után is jár.

2011. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg csak akkor jár, mikor a 3. babát (vagy többediket) várjátok. A betöltött 91. nap után én egy receptre írt igazolást kaptam. Ez volt rajta: Igazolom, hogy a fent nevezett várandós várandósságának 91. napja ... Szülés várható ideje:... Dátum, aláírás, pecsét.
2011. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem. A munkaheylemen voltam, ott mondták hogy a lányom után jár az adókedvezmény (10000 fT KB) Akkor mondtam, hogy gyereket várok, azt mondta arra is jár ha viszek igazolást.
2011. jan. 14. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van! 2011. jan. 1-e után tényleg jár adókedvezmény! Hogy pontosan mennyi, nem tudom, de most változott a jogszabály és engem az tévesztett meg. [link]
2011. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

családi adókedvezmeny jár annak aki terhes és meghaladta a 91. napot.munkahely ad nyomtatványt.kitöltöd leadod.orvostól kell egy igazolás,de azt nem kell leadni csak megörizni hogyha kesöbb kerik.ennyi.ezt a szülés napjáig kapod.kb havi 10000ft kedvezmeny.2011.01.01 töl van.

(bocs ha ekezetekert.)

2011. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Darabka papír,akkora,mint a fogászati beutaló.

Rajta van,hogy hány hetes terhes vagy meg a szülés várható ideje.

Én a másodikkal vagyok terhes és úgy tudom igénybe vehetjük,nemcsak a 3.babások.

2011. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egy babásoknak is jár. Tehát neked is, így hogy jön a tesó, kettő után igényelheted, de ugyanannyi a kettőre, mint egyre. Remélem érted.
2011. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!