Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelhetek családi adókedvez...

Igényelhetek családi adókedvezményt? Ha igen, hogyan? Passzív gyeden vagyok jan.1-től.

Figyelt kérdés
Illetve azt sem tudom pontosan, eddig volt adójóváírásom, a munkahelyem kifizetőhely volt. Dec. 31-el megszűnt a munkaviszonyom, így passzív gyedet kapok. Így is automatikusan lesz adójóváírásom, vagy ezt most külön igényelnem kellene valahol? Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 17. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Adójóváírást minden évben kell/lehet kérni. Ha jól tudom neked akkor az oep lesz a kifizetőd, így feléjük kell nyilatkoznod, hogy kéred.

Azt, hogy igényelhetsz-e családi kedvezményt csak attól függ, hogy az adójóváíráson felül marad-e még fizetendő szja-d. Durván br. 60eFt alatti jövedelem esetén vagy adójóváírás vagy családi -rész-kedvezmény van, a fölött minden esetben van olyan szja, amit vissza lehet igényelni családi kedvezményként.

Elméletileg az oep kiküldi/kiküldte a nyomtatványt, ha nem kaptál, az apeh honlapján mind az adójóváírásos, mind a családi kedvezményes nyomtatvány fent van.

2011. jan. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Innentől a lakhelyed szerinti egészségbiztosítási pénztár (vagy TB, ha úgy ismerősebb)fog utalni. Náluk kell nyilatkoznod, hogy kéred.
2011. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 17. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésedre válaszolok, hanem kérdezni szeretnék töled.

Nekem jan-8-ig volt szerzödésem és a munkahelyem szintén kifizetöhely. Te a január havi passziv gyeded kitöl kaptad? A munkahelyed volt továbbra is a folyositó? Kell valamit csinálni? Ez kicsit suta kérdés, csak érdekel,hogy volt e valami amit pl:kérvényt irni.

Köszönöm válaszodat elöre is.

2011. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekem is ez lesz az első havi amit passzívként fogok kapni, így sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre. A TB-t felhívtam az adójóváírással kapcs.-ban, azt mondták, ha eddig kaptam, akkor nem kell újraigényelnem, csak akkor kell nyilatkoznom, ha mégsem kérném, illetve, hogy a családi adókedvezményt igénybe szeretném-e venni. Azt mondták, ezt a papírt elméletileg kiküldték mindenkinek postán. Hát nekem nem küldték, de mindegy is.

2011. jan. 20. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!