Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A jelenlegi állapot szerint...

A jelenlegi állapot szerint GYES mellett dolgozó anyuka elmehet táppénzre, ha a gyermeke beteg?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert GYES mellett új munkaszerződéssel dolgozik akár a régi munkahelyén is, itt csak annyi van, hogyha amúgy a biztosítási idő alapján 60 %-os táppénzre lenne jogosult, ebben a jogviszonyában csak 50 %-os mértékű táppénzre lesz jogosult. A GYÁP a beteg gyermek otthonában történő ápolására jár, amúgy az apa is igénybe veheti.
2011. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2011. jan. 17. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne csak 50%-os táppénzre jogosult?
2011. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem meg nem lehet menni táppénzre,gyes mellett.

Lehet az én ügyem más,és vissza mentem papíron dolgozni még tavaly október 28-án,azóta szabin voltam,dec.29-én derült ki hogy babát várok,január 4-óta táppénzen vagyok. A munkaügyön szóltam,hogy mi van,ott azt mondták addig nem kapok táppénzt amíg nem küldöm be a GYES megszüntetése határozatot...

2011. jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol, akkor jár mellette a táppénz.

A törvény ezt írja:


2) Nem jár táppénz


a) a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amelyre a biztosított átlagkeresetre jogosult, illetőleg, amely alatt a biztosítás szünetel, munkavégzési kötelezettség hiányában keresetveszteség nincs, továbbá a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn,


b) a keresőképtelenségnek arra a tartamára, amelyre a biztosított a teljes keresetét megkapja, illetve, ha a keresetét részben kapja meg, a részben megkapott kereset után,


c) a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide nem értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt.


Vagyis ha dolgozol a gyes mellett, akkor annyi időre vagy jogosult a táppénzre, amennyit dolgoztál. Ha 10 napot, akkor 10 nap táppénzre vagy jogosult.

2011. jan. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm. közben kiderült, hogy tényleg mehetek. minden jót Nektek!
2011. jan. 18. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!