Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartósab beteg gyerekkel gyes...

Tartósab beteg gyerekkel gyes mellett tényleg lehet 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam most,ezért vagyok kiváncsi,esetleg tapasztalat?
2011. júl. 23. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Tartósan beteg gyerekkel a gyes mellett időkorlátozás nélkül lehet dolgozni.
2011. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. júl. 23. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat?

Az én gyerekem olyan beteg, hogy két órát sem tudok mellette dolgozni, nemhogy nyolcat. Pláne nem munkahelyen. Illetve ha tudnék sem akarnék, mert folyamatos figyelmet és speciális kezelést igényel az állapota, amit még anyukámnak sem engednék át max egy-egy alkalomra, de napi szinten, rendszereséggel nem.


De ettől törvényileg még lehetne.

2011. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de természetesen akkor, ha orvosilag igazolt a tartós betegség.

Az én kisfiam tejfehérje allergiás és mivel 2 éves elmúlt, tartós betegnek számít. Én 8 órában dolgoztam a gyes mellett, csak nyilatkoznom kellett a MÁK felé és leadni a szakorvosi igazolást.

2011. júl. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiamnak immunológiai betegsége van,rengeteget betegeskedik emiatt,váratlan magas belázasodások,izületi gyulladások stb.


Nem tehetem meg,hogy itthon maradjak vele és csak az anyaságnak éljek,viszont emiatt állandóan úgy érzem,hogy kétfelé kell szakadnom a munkahelyem és az anyai teendőim súlya alatt.


Nyílván nem jól tolerálják a munkahelyemen,hogy bármikor hirtelen táppénzre kell menjek vele,sokszor hallom vissza,hogy a hátam mögött szidnak emiatt,vajon ők mit tennének a helyemben?

Valószínű otthon maradnának és közben hagynák,hogy elárverezzék a házukat amelynek a hitelét nem tudták fizetni...

2011. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

3 éves lesz és szintén tejfehérje allergia.

2011. júl. 23. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!