Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a családi...

Mi a véleményetek a családi napköziről?

Figyelt kérdés

A mi városunkban kettő működik, ezek közül az olcsóbb kajával együtt 40 ezer/hó. Azt olvastam minden szempontból jobb mint a bölcsi. Vannak tapasztaltaitok?

És az úgy működhet, hogy én visszamegyek dolgozni mondjuk 6 órában, és emellett kapom a GYES-t, és beíratom a babámat családi napközibe? Jár akkor is a GYES, ha a baba bölcsiben, vagy családi napköziben van?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 21. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyes alanyi jogon jár a legkisebb gyerek 3 éves koráig. Illetve most annyi, hogy 8 órás munka mellet nem. De heti max 30 óra mellett jár akkor is, ha dolgozol és akkor is, ha bölcsiben van a gyerek

Tapasztalatom nincs, mocskos drága, sosem lesz rá pénzem...

2011. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem azon múlik, hogy családi napközi-e vagy bölcsi, hogy mi a koncepció, hanem, hogy kik csinálják. Az első csana, ami nagyon szimpatikus volt azért tetszett, mert egy családi ház alsó szintjén volt, utazóágyban külön szobában volt az altatás, a ház konyhájában és étkezőjében az evés, szakképzett volt a tulajdonosnő, segitettek a nagylányai, tényleg családias volt. Aztán egy másik, amit elkezdett a kisfiam, először szimpatikus volt, de kiderült, a kicsikkel is óvodai módszerekkel bánnak: tudjon egyedül enni, inni, kezetmosni, stb a gyerek, másfél évesen... Akinek nem ment, jól odacsapták székestül az asztalhoz, hogy egyél, a szülő szeme láttára... Felnőtt ételeket kaptak, nem főzelékeket vagy könnyebb egészséges ételeket. Ide 2 napot járt a kisfiam. És végül egy állami bölcsiben kötöttünk ki, ahol nagymama korú a gondozó nénije, imádja! És ami szembetűnő különbség: hogy bár régiek a játékok és a székek, mindegyik gyerebiztos :) Látszik, hogy itt értenek hozzá, bár kevésbé csili-vili a hely. Örülö, hogy itt kötöttünk ki. Szóval nézz körül, keresgélj, és mindenképp próbáljátok ki a helyeket!

GYES ügyben nem tudok segiteni, mert nem tudom követni ezt az új módositást :(

2011. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi városunkban 40 ezerért még nincs családi napközi. Ráadásul egyiknek sincs saját udvara, hanem a közeli játszótérre viszik le a gyerekeket. Ennyiért ezt a szolgáltatást én kevésnek tartom.
2011. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.A lányom 3 hónapig járt csanába,én nagyon jónak találtam,többet foglalkoznak a gyerekekkel a kisebb csoport miatt.Utána bölcsis lett.Ez sem rossz,de van külömbség...

48e/hó volt a költség,családi házban,szép kerttel,homokozóval,hintával csúszdával.A tulaj csecsemő és kisgyerekgondozó végzettsége is van és 4 rában segített neki egy nyugdíjjas gondozónő.Én és a gyerek is szerette nagyon.A nappali volt a gyerekeké,a konyhából is rálátott rájuk,kajacsinálás közben,kisszékek-asztalok voltak.

Merre laksz?

2011. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi:különbség,4 órában
2011. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami.Nyáron bezár a bölcsi 1 hónapra,ebből 2 hetet meg tudunk oldani a párommal ,velem és anyukámmal,a maradék 2 hete megy ide a napközibe "nyaralni"amiről írtam.
2011. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Az jó hír hogy a GYES-t kapni fogom.(ha egyáltalán visszavesznek 6 órában, mert közszférában dolgozom ugyan, de csak munka törvénykönyvesként, így rám sajnos nem vonatkozik az a szabály, hogy a munkáltató köteles részmunkaidőben visszavenni, ha én kérem, szóval majd a jóindulatán fog múlni a dolog)

Még gondolkozunk ezen a csanán, mert hát nem olcsó, de ha tényleg sokkal jobb mint a bölcsi, akkor vhogy megpróbáljuk majd kigazdálkodni.

Én siófoki vagyok.

2011. jan. 22. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!