Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekeknél egy szívműtét...

Gyermekeknél egy szívműtét után nagyjából mennyi idő a felépülés? Mondjuk egy iskolás gyereknél elképzelhető hogy veszít egy évet a suliból?

Figyelt kérdés

Rendes nyitott műtétre gondolok, billentyűcsere, ami a 8 év alatt nálunk előfordulhat és ez miatt részben nem akarom visszatartani a kicsimet az iskolából aki most 6 éves. Tudom kérdezzem meg a dokinkat, de csak ezért most nem tudok vele beszélni az még legalább egy hónap mire találkozunk.

Aki tud hasznosat írni kérem írjon, most segítség lenne.


2011. jan. 27. 04:58
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Műtét után nem mehet majd iskolába, de attól még otthon tud tanulni. Viszont, ha úgy látod, hogy most még nem iskolaérett, akkor érdemes várni egy évet, hogy felkészültebb legyen, mire megy. Az iskola első osztályában is visszatarthatják, ha nem megy neki a tanulás, de az egy örök rossz élménynek marad meg szerintem.

Nagyon sokan vannak, akik teljesen egészséges gyereket is visszatartanak, szerintem ez nálatok tényleg indokolt lenne. (bár nem tudom milyen a gyermeked, de minél idősebb, szerintem annál jobban tud egyedül megtanulni dolgokat)

2011. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy év nem jelent semmit. :)) Inkább az egészsége, mint hogy ne maradjon ki a suliból.
2011. jan. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekünk a kisfiúnkat már 3 szor műtötték és a negyedik szívműtétre azt mondta az orvos hogy 7-8évesen kerűl sor ha minden jól megy.Én a saját tapasztalatomat tudom írni és az az hogy műtét után kb.2-3 hó és úgy szaladt hogy csak na,nem lehet leállatani.Közösségbe is mehettünk már 2 hónap elteltével,és én arra gondoltam hogy nyári szünetbe műttetném ha majd arra sor kerűlne.
2011. jan. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, segítettek. Szép napot.
2011. jan. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!