Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem amerikai, én magyar....

Férjem amerikai, én magyar. USA-ban élünk, angolul beszélünk egymással.3 hét múlva születik a kisfiunk. Hogyan beszéljek vele? Angolul? Magyarul?

Figyelt kérdés
Egész nap én leszek vele otthon. Szeretném, ha magyarul is tudna majd és nem csak angolul. Az valóban működik a gyerekeknél, hogy ha az apja angolul, én meg magyarul beszélek hozzá, akkor két nyelvet tanul meg egyszerre?
2009. febr. 5. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
Semmiképpen sem ajánlom, hogy mindketten más nyelven beszéljetek vele, mert keverni fogja a szavakat. Te is angolul beszélj vele, mivel arra nagyobb szüksége lesz. Aztán amikor már beszél valamennyire értelmesen, tanítgasd neki a magyart is. Na meg persze azért néha beszélj hozzá magyarul addig is, hogy szokja a hangzást, de ne az legyen az elsődleges.
2009. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
bizonyított tény, hogy a gyerekek párhuzamosan akár 3 nyelvet is képesek megtanulni! Igenis beszélj hozzá magyarul, énekelj neki, mondókázzatok, olvass neki mesét. Az angol úgyis ragad majd rá a tévéből, az apukától és a barátoktól (nagyszülők?), később meg a közösségben úgyis azt hallja majd. Te beszélj csak hozzá magyarul, mert most még könnyen tanulja, ha később szeretnéd tanítani nehezebb lesz. Nem fogja összekeverni a dolgokat, ne félj, max vegyes nyelven fog beszélni. Gratulálok a babához! :)
2009. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Nekem egy nagyon kedves ismerősöm volt ebben a helyzetben.Anya amerikai,apa magyar volt.Mindketten a saját anyanyelvükön beszéltek a babához,a kislány 3 évesen folyékonyan beszélte mindkét nyelvet.SŐT!Még olyat is játszott,hogy anya angolul kérdezte,magyarul válaszolt!

2009. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Saját tapasztalatom nincs, csak a barátnőm gyerekei vannak hasonló helyzetben. (magyar-holland család) Nyugodtan beszélj hozzá magyarul, a gyerekek egészen pici kortól bámulatos természetességgel választják szét a két nyelvet. (azon a nyelven válaszolnak, amilyen nyelven szólnak hozzájuk) Iskolás kortól nagy valószínűséggel úgyis erősebb lesznek annak a nyelvnek az ismerete, amelyiken tanulnak. Barátnőm gyerekei értik, elfogadhatóan beszélik, de nem igazán tudnak írni olvasni magyarul.
2009. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én tanultam erről a fősulin, azt ajánlják, hogy te is és az apa is a saját anyanyelvén beszéljetek a gyerkőchöz - ő tökéletesen el fogja tudni különíteni a két nyelvet

az zavarná meg, ha ugyanaz a személy hol így, hol úgy beszélne hozzá

szerencsés gyerek, anyanyelvi szinten mindkét nyelvet lehetősége lesz elsajátítani

én 32 hetes vagyok, a férjem harmadik országbeli, én ugye magyar, és egymással angolul beszélünk - így remélhetőleg mindhárom nyelvet megtanulja :)

2009. febr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok - megtaláltam a könyvet erről:

[link]

a 181-ik oldalnál kezdődik a bilingualism - olvasd el, érdemes!

2009. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéném is az USA-ban él,3 gyereke született-már felnőttek-és 2 nyelven beszéltek hozzájuk(ő magyarul).Annyira megtanultak magyarul,h a két nagyobb unokatesóm itthon végezte el a gimit...szóval hajrá,neki lesz jó!!!
2009. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

sajat tapasztalat!

mi canadaban elunk es a gyerekunkhoz magyarul beszelunk, de mar a mesebol itt ott tanulja az angol szavakat es ezt is erti meg azt is 2 eves lesz!

2009. febr. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Olvasgasd a www.ketnyelvugyerek.hu -t. Én magyar vagyok a férjem is, Magyarországon élünk, de jól beszélek angolul. A lányomhoz szinte csak angolul beszélek. Sokat megért már most pedig csak 10 hónapos. Angol nyelvű meséket néz a dvd-n és sokat van angol anyanyelvűekkel egy környezetben is. Szóval nem lesz gond nektek se. Neki lesz a tuti!
2009. febr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia én szlovákiai magyar vagyok,igaz magyarul beszélek a babához,mert mindig ez volt az anyanyelvem,de (mivel más nincs)szlovák zenéket is hallgatunk együtt.És ha éneklek neki,először kicsit furán néz,de tetszik neki.

Szerintem is nyugodtan beszélj csak hozzá magyarul.Pont a minap láttam a tvben,hogy nyel oktatás kezdődik 3 hónapos kortól..3 nyelven.

2009. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!