Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló vagyok papíron,...

Egyedülálló vagyok papíron, jelenleg GYED-en vagyok a 9 hónaposunkkal. Nem igazán értem ezt a családi adókedvezményt, Én mennyit vehetek igénybe? Gyedem egyik hónapban: nettó 56.205 a másikban pedig 54.395. Mennyivel fogok többet kapni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 29. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az adókedvezményt csak a fizetendő adó mértékéig lehet igénybe venni. Biztos, hogy nincs annyi a fizetendő adód, hogy az adójóváírás és családi adókedvezményt maradéktalanul érvényesíteni lehessen. Adójóváírás a 2010-es évben is volt, így azt gondolom, hogy az idei gyeded nagy vonalakban ugyanannyi lesz mint tavaly volt.
2011. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy jobban járnánk ha megszüntetnénk az egyedülállóságot és Apa kapná a családi kedvezményt? Neki bruttó 94.000 ft a fizuja.
2011. jan. 29. 12:05
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is csak én tudom igénybe venni, és azt mondta a könyvelőm hogy az idei változásoknak köszönhetően kb ugyanannyit fogok kapni mint eddig.

Tehát ez a plusz tíz annak jó, aki jól is keres.

2011. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jobban jártok, mert egyedülállóként a családi pótlék 1200Ft-al több, míg az adókedvezményt a párod igénybeveheti, és az egy 10-es havonta.
2011. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kb bruttó 109.000 Ft kell ahhoz hogy vki maximálisan ki tudja használni az adójóváírást és a családi adókedvezményt is

szóval mindenképp jobban jártok ha a párod kéri

2011. jan. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor a családi pótlékot is az ő nevére kell átíratnom, vagy maradhat az Én nevemen csak mondjak le az "egyedülálló" megnevezésről?
2011. jan. 30. 18:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell átíratni a csp-t a nevére, mert nem az jogosult a kedvezményre, aki kapja, hanem akinek van jogosult gyereke.
2011. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

13.29-es vagyok

a családi pótlék nem számít bele a fizetésbe, így az nincs hatással erre a dologra

2011. jan. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én ugyanebben a cipőben járok. Egyedülállóként kapom a családi pótlékot, viszont ha a párom, aki a gyerek apja megigényli a családi adókedvezményt, akkor az Államkincstárnál be kell jelenteni, hogy együtt élünk, mert elvileg ugye egyedülállóként több családit kapok, és ha ő igényeli meg az adókedvezményt, ahhoz közös háztartásban kell élnünk, együtt nevelni a gyerekünket. Viszont én kaptam az OEP-től ma egy papírt, hogy kérem-e egyedülállóként a családi adókedvezményt, merthogy a gyedből vonnak adót és gondolom érvényesíthető valamennyi.
2011. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves 13.29

a családi pótlék valóban nem számít bele a fizetésbe, de azért túlzás azt állítani, hogy nincs hatással erre a dologra. Ugyanis a családi adókedvezményt az veheti igénybe, akinek van családi pótlékra jogosult gyereke. Vagyis azért nagyon is összefügg az adókedvezmény és a családi pótlék.

2011. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!