Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vettünk egy lakást. Az adásvét...

Vettünk egy lakást. Az adásvételibe nem írtuk bele a szoc. polt. Utólag hogy kell igényelni? Jár felújításra is, igaz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak vásárlásra és bővítésre jár.Utolag meg sehogy se sztem. Én az nap szültem mikor a házunkat vettük,és nem vehettük igénybe rá. Hívd fel a bankot akinél intéztétek és ők megmondják mit tehetsz.
2009. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Hát nem egyszerű,ezért írd be a googl-ba hogy szocpol és olvass utánna. Én 2007-es cikkeket találtam de sztem van sok változás is. Én legutóbb olyat hallottam hogy csak uj házra lakásra jár már. szóval keresgélj de még mindíg a bankok ebben a legokosabbk.
2009. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Félszocpol abban az esetben jár utólag, ha legalább egy lakószobával bővül vagy komfortfokozatában nő az ingatlan a felújítás által.
2009. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.:) bocsi lemaradt, hogy ez igy ugye csak családi házra vonatkozik lakást nem tudtok bővíteni. :(
2009. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igen de pl a 12-30nm közötti szoba már 2 szobának veszik aaszem:S Szóval ez nm-en múlik. mi azért nem kaptuk meg mert 3 -an vagyunk és ahhoz képes sztük jó nagy a ház. Senkit nem érdekel hogy milliókat vettünk fel hitebe hogy megvehessük,és mivel jön a második lurkó így is csak maximálisan haszáljuk ki a házat és nem szükösen...adásvételi megkötése utánn 120 napig lehet megigényelni...vagy legalább is megpróbálni ...
2009. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vettünk fel hitelt, kp-ban fizettük ki, és bocsi, családi házat vettünk.... El vagyok keseredve, mert azt hittem jár felújításra is...
2009. febr. 6. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Hát a vásárlásnál jobb lett volna igénybe venni mert sztem egyszerübb. Eltelt már a 120 nap az adásvételi aláírása óta? Ha nem akkor még ha jol olvastam megoldhatjátok a problémát. Sok mindent befolyásol hogy hány szobás a ház,ill hogy hányan lakjátok. Ha nem nyomorgotok és a szobák is nagyok akkor szigorú feltlteleknek kell megfeleni a bővítés címszóhoz. Hívj fel egy bankot és el kell hogy mondják. mint írtam én az nap szültem a fiunkat mikor a házat vettük,tehát hivatalosan 2-en voltunk,és mivel 3 szobás 2 szintes házat vettünk azt mondták hú ennyi főre ekkora ház meg ennyi szoba,hát kizárt hogy megkapjuk...Ez miatt még egyszer házat cserélni nem szeretnénk. Járj utánna alaposan mert sokaknak odaadták már ezt a pénzt,hátha ti is megkapjátok. Kicsit kidobnak az ajtón,menj vissza az ablakon stílust vegyél fel...százezrekről van szó,ne hagyd magad!!!
2009. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha új házat vetettek akkor járna utólag született gyermek után is viszont ha nem hitelre vettétek akkor sajnos nem.


Üdv

37hetes bankos

2009. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ez szép...ha az ember nem vesz fel hitelt, nem is kapja meg? Megvolt már a kisifunk, mikor a házat vettük...
2009. febr. 7. 11:01
 10/10 anonim ***** válasza:

A félszocpolt felvehetitek, azt a már megszületett gyerek után lehet felvenni akkor, ha bővítitek a házat!

Azt hiszem, épp fele annyi pénz "jár érte", mint az (egész) szocpolnál.

Így akkor inkább várjatok be mégegy babát, és a 2 után vegyétek fel a félszocpolt!

2009. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!