Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen felújításra érdemes...

Milyen felújításra érdemes autókat ismertek?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani pár legendás autót, ami egykor szebb napokat is megélt? Felújítani szeretném. Főként olyan autókat várok, amire van kereslet is.
2011. júl. 18. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Régi mercik,ford capri,mustang
2011. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sokan álltak így hozzá, aztán végülis a végén többnyire az lesz hogy évekig rozsdásodik az udvaron (jobb esetben egy ponyva alatt vagy a fészerben) a kasztni ami aztán a végén már semmit nem fog érni. Példák:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Egy ilyen felújításnak csak sok-sok pénzzel a zsebben és szakmai ismeretekkel érdemes nekilátni, nem úgy megy hogy fogok egy autót és varázspálcával ráütök amitől új lesz, ilyen idős korban már nincs két egyforma autó, hiába ölsz bele millió forintokat, lehet hogy senkinek nem fog kelleni, ezért elsősorban saját magad részére érdemes felújítani. Az hogy egy garázs+akna+sok szerszám legyen az alap, ezenkívűl kell az idő és pénz hogy különböző vásárokról, internetről, katalógusokból összelegózdd a felújításhoz szükséges alkatrészeket, a mesteremberek díjai akik ha kell kárpitoznak, fényeznek vagy lakatolnak és még sorolhatnám. Szóval én nem hiszem hogy ebből bárki pénzt csinálhatna hozzáértés nélkül, max jól belesül és elmegy rá párszázezer forintja és ne haragudj hogy ezt mondom de aki ilyen kérdést tesz fel gyakorikerdesek.hu-n annak nem biztos hogy nyugodt szívvel merném ajánlani hogy vásárolgasson mindenféle öreg autókat felújításra, ez egy nagyon hosszadalmas folyamat (ha egyedül csinálod több év is lehet autónként, egy jó gárda pár hónap alatt talán tud restaurálni egy nagyon rossz állapotú autót), drága amit a magyar adók és járulékos költségek méginkább megdrágítanak.

2011. júl. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem egy konkrét elképzelésem már van, egy Fiat 850 sport coupe, már alkudozok érte csak kíváncsi vagyok hányan gondolnak pontosan erre az autóra. Elég ritka egy autó, HAHU-n is 2-t árulnak össz-vissz.


Amiből még szerencsésnek mondhatom magam, hogy van kárpitos, lakatos és festő családtagom. Autót már szereltem, szóval ezen részéről se lesz nagy gond.

2011. júl. 18. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Opel manta,zastava 750,fiat 500,moskvitch 408,stb...
2011. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lada 1500, Lada Niva, Uaz, Tátra, IFA
2011. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
szerintem mindenféle képpen olyan autót válassz amiből mára kevés maradt fennt!!!
2011. júl. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Nézd meg a Discovery Channelen az "Autókereskedők" című műsort.Minden nap 12:00 van.Arról szól, hogy régi klasszikusokat vesznek és felújítják (nem szét tuningolják!).
2011. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Porsche 911, Porsche 356, Jaguar E Type, VW Bogár Cabrio vagy a nagyon régiek, Austin Haley, Mini Morris, Fiat 500 (régi), Fiat X1/9, Autobianchi stb...

Elég lesz? :))

2011. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Warsava,Gaz-69.
2011. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezeket csináld meg mind amiket felsoroltak... fordított sorrendben.
2011. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!