Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felmondási védelem vagy...

Felmondási védelem vagy patthelyzet?

Figyelt kérdés

A helyzetem kissé bonyolult. Átrágtam a jogszabályokat, mégis azt érzem, valami nem egészen kerek. A jogalkotó valamit kihagyott.

Köztisztviselő vagyok. Nemsokára lejár a GYED-em, utána nem szeretnék GYES-t, mert éhen halunk. Gondoltam, jelentkezem munkára, szabadsággal kezdenék, és bejelenteném, hogy dolgoznék, DE! Amíg itthon voltam megszűnt a szervezeti egység, ahol dolgoztam, de jogutód nélkül nem szűnt meg a munkahelyem. Szóval. Igazából itthon maradnék még, mert nem tudom, hová tenni az utódomat. Tudom, hogy nem vagyok köteles elfogadni bizonyos okok alapján más munkát, mert pl. visszautasíthatom azzal, hogy 10 év alatti gyermekem van, és az utazás oda-vissza meghaladja a 3 órát is. Fel nem menthetnek, mert a gyerkőc 3 éves koráig felmondási védelem alatt állok. Így mondjuk kérhetek állásidőre járó bért.

De mi van, ha felajánlanak olyat, amire nem tudok olyan indokot mondani, amivel visszautasíthatom. Ha visszautasítom vagy nem reagálok az ajánlatra, a jogszabály szerint fel kell menteniük. De nem tehetik, mert védelem alatt állok.

Szóval jól látom-e a helyzetet, szerintetek mit nem kalkuláltam be?

Minden konkrét választ szívesen veszek!


2011. jan. 30. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha visszautasítod, vagy nem reagálsz, (persze ha nem találsz indokot, amivel visszautasíthatnád) akkor sem menthetnek fel, de akkor nem kötelesek állásidőt sem fizetni. Vagyis maradsz állományban, de fizetés nélküli szabin
2011. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk (sajnos) előszeretettel válnak így meg az anyukáktól: babázós időszak alatt megszűnik a státusza (pl. szervezeti egység "jogutód" nélkül megszűnik) és akkor hiába a védelem.

A másik: Én nem találtam ilyen védelmet a mt-ben. Olyan van, hogy ha megváltozott a telephely/székhely és az oda-vissza utazás az egy órát meghaladja, akkor munkaszerződést kell módosítani. És olyan is van, hogy más helységben történő munkavégzéshez a te hozzájárulásod is kell, de itt nincs semmilyen kikötés (pl. utazási idő).


Eléggé átrágtam magam én is az mt-n, okosabb nem lettem. Szerintem megérne egy misét egy munkajogásszal.

2011. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jogos. De akkor mi marad a státuszom?
2011. jan. 30. 19:22
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó: a köztisztviselőkre a Ktv. vonatkozik, amit pedig nem szabályoz, arra pedig az Mt.

Az állásidőre járó bért pl. az Mt. nevesíti.

2011. jan. 30. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!