Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél lehet kérni...

Első szülésnél lehet kérni gát védelmet vagy bízzam a szülésznőre ő tudni fogja mi a jobb? (nincs szülésznőm). Ja és mi az, hogy csikló védelem? Ezt ma hallottam és csak néztem!

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Csiklóvédelemről én sem hallottam még. Az első szülésemnél, azt sem tudtam, hogy létezik gátvédelem. Ennek ellenére a fogadott szülésznőm segítségével sikerült így szülnöm. Másodjára másik kórházban, másik szülésznővel szültem (ő is fogadott volt). Szülés előtt kihangsúlyoztam, hogy én így szeretnék szülni. Sikerült. Előtte rendszeresen intim tornáztam, terhesjógára jártam.
2010. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülésnél nem volt se repeedés,se semmi.Megvolt a kellő gátvédelem. Nekem se volt szülésznőm.

S tornára se jártam.

2010. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem amikor már bújt ki feje, a dokim mondta, hogy muszáj lesz vágni, mert nagy a feje és repednék! Mond majd az orvosnak vagy szülésznőnek, hogy gátvédelemmel szeretnél szülni és majd meglátjátok! Könnyű szülést!
2010. júl. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy egyre inkább próbálják megoldani. Régen vágtak, ha kellett, ha nem. Első gyerekemnél a doki végig próbálta, de azt mondta, hogy túl nagy a gyerek - 4,12 kg - ha fél kilóval kisebb lenne, sikerülne. Igaz, fogadott orvosom volt, de nem mondtam neki a gátvédelmet. Tudtam előre, hogy nagy gyerek, gondoltam úgysem lehet.

A másodiknál ugyanaz az orvos volt, megint nem mondtam neki a gátvédelmet, mégis megoldotta, pedig a gyerek 4,3 kg lett. Szülésznőt egyik esetben sem fogadtam.

A szobatársaim is mind gátvédelemmel szültek az ügyeletes orvosnál. Szóval szerintem van rá esély, de első gyereknél azért elég ritka, pláne, ha nagy a gyerek és gyorsan jön.

Milyen szövegkörnyezetben hallottad a csiklóvédelmet? Szerintem annak a szüléshez semmi köze, a gátmetszés a hüvelynyílás alsó része és a végbél közt ferdén történik.

2010. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gátmetszéssel nagyon sok későbbi problémát elkerülhetsz. Persze, hogy kellemetlen és utána sokáig fáj, de pl. a barátnőmet nem vágták, hanem repedt és úgy varrták össze, hogy azóta nem tudnak nemi életet élni. Újra el kell mennie egy beavatkozásra, de egyenlőre még fél.
2010. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!