Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvastam egy kérdést és...

Olvastam egy kérdést és válaszokat. Valami nem tiszta. Én nevelőszülő vagyok. Miért írnak különböző jövedelmeket?

Figyelt kérdés
Ma 2011 van,a mi megyénkben már ott tartottunk,hogy tüntetni mrgyünk,mert nem utalta a megyeháza csak hónapvégén,vagy két részletbe a nevelési díjat.Persze nekünk kollégiumot,zsebpénzt,rezsit pontosan kell mert ellenőrzik.Saját pénzből finanszírozunk,sokan hitelből tanítatják főiskolás,egyetemista gyerekeiket.Mert csak 24 ezer ft-ot kapunk.Megdöbbenve olvasom,hogy 2009-ben 80 ezer ft-ot írnak egy gyermek ellátására.Hogy van ez,minden megye mást fizet?
2011. febr. 2. 00:15
 1/4 anonim ***** válasza:

"A nevelési díj az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-a, különleges szükségletű gyermek esetén 140%-a, speciális szükségletű gyermek esetén pedig 150%-a.

Az ellátmány az éves nevelési díj 25%-a, melyet a nevelési díjjal együtt havonta folyósítunk."

Az öregségi nyugdíj legkisebb összege 2011. jan. 1-től 28500 Ft. Így a fenti két tétel minimum 42750.


"Ezen összegeket, valamint a gyermek után járó családi pótlékot, amit a nevelőszülő igényel meg, a gyermek megfelelő ellátására kell fordítani. "

Családi pótlék: min. 12200 Ft


"Emellett a hagyományos nevelőszülő nevelőszülői díjat, a hivatásos nevelőszülő pedig - mint a TEGYESZ alkalmazottja - munkabért kap, amelynek összegét a mindenkori költségvetési törvény tartalmazza."

nevelőszülői díj: 15000Ft


Ebből összesen kb. 70000 jön ki

2011. febr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm,én is így tudtam.Igaz nem értek egyet azzal,hogy elvették a családi pótlékot egységesen 20 éves korban,nagyon nehéz 24 ezer ft-ból főiskolást tartani.

Szegény gyerek már be se jut az egyetemre,legutóbb hallottam,az "állam pénzén ne képezzenek munkanélküli diplomásokat"Azt hiszem az állami gondozottakra nagyon érvénye,hogy az "ág is húzza"

2011. febr. 2. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:
ez a 24 00-ft az illeték a gyerek után,nem?
2011. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elírtam!24 000-ft-ra gondolok,plusz gondolom van még,amit a tanuló gyerek után is kaphatsz.
2011. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!