Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti levágatnátok a...

Anyukák ti levágatnátok a kislányotok haját rövidre? Miért?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam, egész 2. osztályos koromig mindig rövid, fiúsra volt vágatva a hajam, ma se értem, hogy tehették ezt velem, pedig mindig hisztiztem, hogy hosszú hajat akarok. Emiatt, sokszor fiúnak néztek( még a bátyám kinőtt ruháit is kellett hordjam), még ma is komlexusaim vannak emiatt, pedig már felnőtt vagyok. Én biztos soha nem vágatnám le a kislányom haját, és csak kislány ruhákban fogom járatni. Vélemnyek?

23/L


2011. febr. 3. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

rövid haj: annyira vékony szálú hajuk van még a kicsiknek hogy semmit v. nem sok mindent lehet kezdeni vele.


az hogy te ebben és igy fogod nevelni a majdani lányodat az egyrészt saját igény másrészt a régi elnyomás kivetítése.

ami érthető..


a csak lányos ruhákról : ha majd elsőre lányod lesz és mindent ahogy irtad lányosban szeretnél az nem sok pénz de ha utánna fiad lesz mindent vehetsz meg újra az már fájni fog anyagilag.

Persze lehet megteheted majd ...


a legtöbben 50% -ban uniszex ruhákat mintákat választanak hogy ha a testvér ellenkező nemü lenne ne kelljen mindent újra megvenni..

2011. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, ezt mondta anyám is, hogy azért kellett, mert nagyon vékony szálú volt, de nekem ígyis nagy trauma volt, inkább lett volna bármilyen, csak látszódott volna, hogy lány vagyok. Én biztos nem csinálnám ezt a lányommal. Sokszor pólókat, harisnyákat tettem a fejmre és azt képzeltem, hogy az a hajam és csak akkor éreztem szépnek magam. Ha engedték volna, úgy mentem volna ovodába is, sírtam, mikor le kellett vegyem, szerintem észre kellett volna vegyék, hogy nagyon rosszat tesznek nekem ezzel az egésszel. Inkább lett volna vékony, semmilyen hajam, az is jó lett volna.
2011. febr. 3. 09:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt a részét megértem. most már nem tehetsz érte semmit sőt ellene se sokat ha tudsz lépj túl rajta.
2011. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek elvek...

:)

Majd amikor a 2 éves lányod nem lát a hajától, nem tűr meg se hajgumit, se csatot, se hajpántot, sír, mikor fésülöd, és hetente felteker valamit a hajába (kisautót, helikopter rotorját, baba lábát), amit ki kell vágni és beleunsz a mindennapos hadakozásba, fel fogod adni.


Ha a kislány ruha alatt azt érted, hogy habos-babos, fodros, és kizárólag szoknya, ezt akkor fogod átértékelni, mikor szoknyában lecsúszik a csúszdán, és véresre dörzsöli a combját, homokozás után meg nem győzöd kimosni a homokot a puniból. :S Közben meg imádkozol, hogy csak most ne kapjon el semmit.


A "fiús ruhák" sokkal praktikusabbak, koszállóak, nem akad fel a gyerek a fodrok-bodrokkal semmire.


Azt gondolom, ha másodikos korodtól lehetett hosszú hajad, akkor talán ennyi idősen tűrted rendesen a fésülködést meg hajgumit. :)


A kinőtt ruhák hordása "nem milliomos" családokban általános dolog, még sincs mindenkinek komplexusa.


Ma már biztos nem néz senki fiúnak. :D

2011. febr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem fodrokra bodrokra gondoltam, hanem lány színekre. Én szinte mindig kékben, meg zöldben jártam.
2011. febr. 3. 09:37
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
nekem kislányom van. igaz, még csak másfél éves,de rövidre van vágatva a haja neki is. Nagyon nagy hajjal született, három hónaposan vágattuk le neki először, azóta is 2-3 havonta vágatjuk. Gyönyörű, sűrű haja van. Egyelőre nem akarjuk megnöveszteni neki a haját, mert bölcsis, nem akarom, hogy a kisebb gyerekek huzogassák neki, vagy a csattal, gumival kelljen bajlódnia a gondozónőknek. nagyon cuki ezzel a rövid hajjal!!! :-) Ő nagyon lányos rucikban jár, gyakran hord szoknyát, meg sok a rózsaszínű, vagy lányos motivumú rucink.Amúgy szerintem annál rondább nincs, maikor egy kislánynak hosszú, gyenge szálú haja van, az is össze-vissza áll, semmit sem tudnak vele csinálni a szülők. (Nem a gyenge szálú hajon a hangsúly, hanem az, hogy a szülők nagy része nem foglalkozik ezzel kellőlépppen, teletűzdeli csattal, amit a gyerek elveszít, kihúz stb...) Nekem is sokáig volt rövid hajam, de nincsen komplexusom. Most is rövid a hajam, de tök nőcisnek tartom magamat! :-)
2011. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván attól függ, hogy hány éves a gyerek. Én 7 hósan letoltam hajnyíróval a lányom haját, mert annyira nagy volt néhol, néhol meg tök rövid.

Tényleg elég fura volt, mint egy kisfiú 1-2 hónapig, de dög meleg nyár volt, ő tuti jobbanérezte úgy magát.

Most már két éves volt, és nagy a haja, copfos, de tökre utálja. Szerintem boldog lenne megint, ha levágnám.

A ruhákról meg annyit, hogy megörökölte két fiú unokatesó ruháit, és azokat hordja, de persze veszek neki csajosat is.

Neked lehet, amúgy is komplexusaid lettek volna, csak így utólag a ruhákra fogod, meg a rövid hajra.

2011. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy voltam, mint te, minden fodrász után sírtam, és a mai napig nem értem, miért kellett ezt. Anyu nem szeretett vele bíbelődni. Én tuti nem vágatom le, ha a lányom nem akarja, mert mindig azt gondoltam kislány koromban, hogy szebbek nálam a hosszú hajú lányok, és neki ezt nem akarom. Nekem sem volt kiskoromban önbizalmam ezért, és mióta megtehetem, hosszú a hajam, és szerintem mindig is az lesz.
2011. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem 1,5 vagy 2 éves korban gond ez, hanem később, a kérdező is 2. osztályos korig hordott fiús hajat, amikor a kislányokat ez már igenis érdekli. Én sem 2 évesen fogom a lány haját gumizgatni! De nagycsoportban, főleg iskolában már eldöntheti majd a lányom, hogy szeretne-e hosszú hajat, vagy szoknyát. Ha a nadrágot jobban szereti majd, az sem baj, csak nem fogok mást kényszeríteni rá.
2011. febr. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan voltam mint a kedves kérdező.


A hajam ovis koromban vágták először tök rövidre :( A mai napig el van téve a copfom. Nézegetem a régi képeket és tök hülyén néztem ki. De abban az időben oviba még úgy vettek be, hogy le kellett vágni a hajat. :(


Második hajnyiratkozásom...megszületett a kislányom és elkezdte tépni a hajam. Muszáj volt levágni, pedig csípőn is jóval túl ért. :( Szerencsére most már tudja, hogy nem szabad így újra nőhet kedve szerint. Már a hátam közepéig ér :)


A lányom nagy hajjal született és most másfél évesen neki is a háta közepéig ér. Szerencsém van, szeret fésülködni, szereti a csinos csatokat, gumikat ha kiesik mert játszik akkor jön és mondja, hogy rakjam vissza. Próbálok mindig a ruházata színével egyezőt berakni neki.


Nyáron tuti meleg lesz, de majd fonom neki több fonatba, mint ahogy a magamét is szoktam. :) Ha nem nagyon muszáj nem akarom levágatni neki, lévén utálja, ha idegen a fejéhez nyúl én meg nem vagyok hajlandó. Így biztosan irtó randa lenne felemás összevissza vágással. Vastag, erős haja van.


Ruházat...én a nővérem által kinőtt holmikban jártam. Utáltam, de szegények voltunk, és ma sem vet fel a pénz. Ez van.

A kislányom lányos ruhákban járatom, de "nadrágosok" vagyunk. Játszótéren egyértelműen az egyik előző már leírta miért.

Aztán mivel még csak idén lesz igazi totyogó eddig felesleges volt a szoknya. Nem mondom volt neki, de mikor állandóan fenn kepesztett a lábaival utáltam, hogy mindig tűrögetnem kellett a szoknyát hogy ne látszódjon ki a pelusbugyi :) akármilyen csinos is.


Mivel másik baba nincs tervben nem gond, hogy lányos színű és lányos fazonú ruhácskái vannak.

2011. febr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!