Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyettesítő státuszom van,...

Helyettesítő státuszom van, gyeses helyre vettek fel. A szerződésem 2012 jan- ig szól. Kisbabát várok, Májusban szülnék, de a kolléganőm Áprilisban visszajön. Megszüntethetik a szerződésem?

Figyelt kérdés
Létezik, hogy megszüntetik a szerződésem, és akkor biztosításom sem lesz, hogy szülöm meg a babám?
2011. febr. 3. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha határozott idejű a szerződésed (2012.januárig szól), akkor nem kell félned, szerintem nem lehet megszüntetni a munkaviszonyodat

pláne, ha már be is jelentetted a terhességed

2011. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de helyettesítő státuszt fel lehet mondani
2011. febr. 3. 10:33
 3/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben a szerződésedben az szerepel, hogy X.X. távolléte idejére,de legkésőbb 2012. jan.-ig, akkor bizony meg fogják szüntetni a jogviszonyod.Sajnálom.
2011. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mit tehetek? megszünik a szerződésem, Április egytől, és nem lesz biztosításom, lévén nincsen munkám, mit tegyek? Táppénzre sem mehetek.

Hogyan fogok szülni?

Tgyás, és gyed alatt van biztosítása az embernek, ha nincsen munkája, hanem tgyáson és gyeden van?

2011. febr. 3. 11:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Menj el a munkaügyi központba és ha volt 365 nap biztosított napod, akkor nyilvántartásba vesznek. Egyébként te is fizetheted magadnak a TB-t.
2011. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, rendben
2011. febr. 3. 11:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Lányok, passzív táppénz létezik még???
2011. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen , létezik 15 nap, régen 45 volt
2011. febr. 3. 13:51
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem oldható meg, hogy maradj?


Az én helyemre is határozott idejűre vettek fel csajt. Én megyek vissza, neki meg csinált a főnököm helyet. (elküld egy nyugdíjast aki egyébként sem csinált semmit, de mivel ott volt vagy 40 évig és maradni akart nem bocsátották el)

Így amikor én visszamegyek ő akkor megy el :) később meg fiatal lesz a gárda.

2011. febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

nem megoldható, senki nem segít semmit.

ma közölték jön vissza a kolléga, és én repülök, ha terhes vagyok ha nem.

2011. febr. 3. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!