Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire jó ez az új adórendszer?...

Mire jó ez az új adórendszer? Én rosszabbul jártam, de miért?

Figyelt kérdés

Ismerősök mind azt mondták, hogy most több pénzt (fizu, gyed, tgyás) kaptak, mint eddig. Én meg kevesebbet!

Kértem az adójóváírást, és a gyerek utáni adókedvezményt is én vettem igénybe. Akkor mégis miért lett kevesebb a pénzem?

Állami cég, mire megkapom a fizupapíromat, addigra már március lesz...


2011. febr. 3. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én most tgyást kapok én is kérhetem az adójóváírást és a adókedvezményt 2 gyerekre. De én is rosszabbul jártam, mint mások majd 20. 000ft-al kevesebbet kapok.
2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
No igen, de miért???
2011. febr. 3. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs. Ez azoknak éri, meg akik jól keresnek. Nem tudod, véletlenül meg lehet e szüntetni? Mert én szívesen megszüntetném.
2011. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért jártál rosszabbul, mert nem vagy ingyenélő politikus, és nincs 5 gyereked:-)))))))))))

Ezt nem nekünk találták ki.

2011. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az jár rosszul, akinek alasony a bére és nincs gyereke.

Csökkent ugyanis az adójóváirás havi 3000 Ft-tal és nőtt a nyugdijjárulék havi 0,5%-kal. Igy lehetett kevesebb fizetést kapni.

De gyerek mellett ez csaknem lehetetlen, hiszen a minimálbéres is már a családi kedvezménnyel megkapja, amit elvesztene, tehát érthetetlen. Ha leirod a bruttódat, megmondjuk, mennyit kellett kapnod. Ez mindenkire igaz, aki kevesebbet kapott, adjátok meg a bruttótokat!

2011. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

89500

Pont ma kaptam meg a pénzt és 73000 utaltak átt a kártyámra.

2011. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az utolsónak teljesen rendben van a pénze, nem is járt rosszabbul, hiszen decemberben még ugyanerre a bruttóra csak 70.000-et kapott kézhez. Most meg 73.000-et.

6.000-et hozott a családi adókedvezmény neki, de ebből 3.000-et elvittek a fentebb már emlitett változtatások, igy maradt neki 3.000 Ft többlet a tavalyi évhez képest.

2011. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De azt nem értem én még december 31-ig a gyedet kaptam a nagylányra. És január 1-től a tgyát és ha jól emlékszem a tgyás több összegben a gyedtől. És a gyeddel is 73000ft-ot kaptam.
2011. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Leírnám a bruttómat, ha tudnám....


A 2. gyerekem az első GYEDe alatt született, így azt sem tudom mi alapján kapom a mostani GYEDet. A fizupapíromon csak a jelenleg aktuális bérem szerepel, ami ugye le is van vonva, merthát nem bért kapok, hanem gyedet.

Közalk vagyok és amióta itthon vagyok, elég sokat ugrott a bértáblában a bérem, de ugye nem az alapján kapok most.


Úgyhogy lila gőzöm, hogy mi az alapja a gyedemnek:(


Csak az tűnt fel, hogy kevesebb, mint eddig.

2011. febr. 3. 20:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is 2.000.- forinttal kapok kevesebbet havonta, már felnőttek a gyerekeim. Viszont ha havi 500.000.-froncsit keresnék, több, mint 35 ezerrel kapnék többet, mint tavaly.

A minimálbéresek még rosszabbul jártak, mint én. Örül a lelkem, hogy amit tőlünk elvettek, odaadták az amúgy is szépen keresőknek! Aki idáig csóró volt, még csóróbb lett, már úgyis megszokta, valami ilyesmi járhatott honanyáink és honatyáink fejében. Nekik nem annyiból kell megélniük, mint nekem.

Komolyan gondolták az illetékesek - elvtársak, urak - , hogy a munkáltatóm emeli majd azért a fizetésemet, hogy ne kapjak kézhez kevesebbet?

A nagy átlag nem keres havi 500 ezret, vagy aki ezt hiszi, az sík hülye.

Kérem vissza a babaruhát, különben is: én nem ilyen lovat akartam!

2011. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!