Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babat varok es kulfoldon...

Babat varok es kulfoldon elunk. Nem trvezzuk hogy haza megyunk (mindketten magyarok vagyunk). Anyakonyveztethetjuk a babat nem magyar nevvel, azaz nem magyarositott nevvel?

Figyelt kérdés

pl: Dszesszika helyett Jessica stb


Szeretnenk ha Sophie lenne a lanyunk, es nem szeretnenk ha Szofia neven kellene anyakonyveztetni, mert akkor egesz eleteben betuzgetnie kellene a nevet.


2011. febr. 3. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem járjál utána, az aktuális nagykövetségen. Ők biztosan tudnak ebben segíteni. De én úgy tudom, hogy ha az adott országban anyakönyvezteted a gyereket, és ott engedélyezett a név akkor lehet. De tényleg nézzetek utána, mert nem tudom biztosra mondani.
2011. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen anyakonyveztethetitek nem magyar nevvel az adott orszagban. De ha latogatoba akartok hazajonni, ahhoz a gyereknek kell utlevel. Magyarutlevelhez, pedig anyakonyveztetni kell a gyereket otthon is. Ott meg csak a magyar szabvany szerinti nevekbol valaszthattok.
2011. febr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

fuuu ez bonyolult.....

tehat ra vagyok kenyszeritve, hogy magyarositott neve legyen?

2011. febr. 3. 23:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben nem ártana utána nézni, a gyereketek melyik állam állampolgárságát kapja meg, ez függ attól hol éltek, legtöbb európai országban a szülők után kap. Szóval mivel magyar lesz, ezért szerintem a magyar szabályok szerint kell anyakönyvezni.
2011. febr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magyar allampolgar lesz
2011. febr. 3. 23:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Külföldön az ottani, és a magyar névadási szabályoknak megfelelő nevet is választhattok, amilyen tetszik.

Abban nem vagyok biztos, hogy az útlevélben nem lehet külföldi névvel, erre tényleg a nagykövetségen tudnak pontos választ adni.

2011. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En tudom. A fiam az utlevelben Jozsef, kulfoldon meg Josephkent van anyakonyvezve.

O is kinn szuletett. Magyar utlevelbe csak magyar nev mehet.

2011. febr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2011. febr. 4. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!