Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar népszámlálás-í kérdő...

A Magyar népszámlálás-í kérdő ív szerintem arra megy ki, hogy kinek mekkora háza van, (hány négyzetméter. Hány wc-je hány háztartás van. Stb)?

Figyelt kérdés

szerintem ez arra volt jó, hogy "a drága jó kormány" egy ujj fajta adót dobjon ki a házakra amikben élünk:=(



SZERINTETEK NEM ÍGY VAN ?


Mert én így gondolom......:(


igazam van ?


2011. okt. 16. 09:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tudsz a népszámlálásról,sem a statisztikáról.

A magyar kérdőív az ENSZ és ez EU által ajánlott kérdőívek alapján van összeállítva, még szűkebb is mint azok. Statisztika készül belőle,nem arról,hog neked mekkora házad van (azt mindenki tudhatja, ha kikéri a ház engedélyezési terveit, a tulajdoni lapját) hanem az ország lakásállományáról. Az orszák lakosaról, életkorukról,munkajukról.

Statisztika. A statisztikának semmi köze az egyes emberhet, az a trendek felmérésére szolgál,a tervezés alapja

2011. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

ha azt írja valaki hogy nincs igazam nem fogom pontozni.......


csak a véleményekre vagyok kíváncsi,

ki mit gondol erről az egészről?

2011. okt. 16. 09:48
 3/25 A kérdező kommentje:

"nem fogom le pontozni"

bocs a hibáért

2011. okt. 16. 09:49
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jókora marhaság amire gondolsz semmi köze olyan feltevésekhez mint amit te gondolod, sem a magyar kormányhoz sincs köze.

A kérdéseket nem a magyar kormány találta ki, azokat egy Eu-s irányelv szerint tették bele-ugyanezeket kérdezik minden EU tagállamban

2011. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ingatlanadó kb 5 éve van.

Ha az állam azt szeretné megtudni,hogy kinek mekkora a háza,lakása akkor lekérné a földhivatali adatokat. Kicsit egszerűbb és pontosabb mint a kérdőív.

2011. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A magyar népszámlálási kérdőív egy népszámlálási kérdőív. Nem "megy ki semmire" olyan értelemben, mint ahogy gondolod. Szerintem nincs vele semmi baj.
2011. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem sem így van. A házunk adatait nyilvántartják máshol, azért nem kell népszámlálni. A népszámlálás azért van, mert rövid és hosszú távon rengeteg statisztikát szolgáltat az államnak, az eunak, és a jövőbenieknek.

A 20. századról hogy képet kapjunk, abban például komoly szerepe volt a népszámlálásoknak.

2011. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

de akkor miért van erre szükség ha nem szolgáltat semmi adatot a kormánynak?


és ha utána tudnak nézni akkor miért kell ki tölteni, az anonim kérdőívet ami nem is anonim ,?

2011. okt. 16. 10:12
 9/25 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy ez nem a kormányról szól! Ne keverd már bele azt, ami nem tartozik ide!


Természetesen szolgáltat adatokat (a kormánynak is, elvégre most épp ők irányítják az országot) de nem célzottan nekik készül.

2011. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"ha azt írja valaki hogy nincs igazam nem fogom pontozni..."


Most aztán nagyon megijesztettél! Miért nem írod mindjárt azt, hogy milyen választ adjunk?

2011. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!