Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok a GYES-re, ha...

Jogosult vagyok a GYES-re, ha passzív táppénzen vagyok?

Figyelt kérdés
Eljöttem a cégemtől közös megegyezéssel, és most passzív táppénzen vagyok. Még csak most akarom igényelni a GYES-t. A kérdésem az lenne, hogy a passzív táppénz idejére jár-e a GYES, vagy addig szüneteltetni kell???
2011. febr. 4. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
a gyes alanyi jogon jár, te szerintem a Gyed-re gondoltál
2011. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a gyedre gondolt:)


Kérdező, a közös megegyezés előtt dolgoztál? Ha nem, akkor nem jár a passzív táppénz mellett a gyes. Ha dolgoztál minimum egy hónapot a passzív táppénz előtt, akkor jár.

2011. febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: GYES-re gondoltam.

Második válaszoló: nem dolgoztam előtte, csak a szabijaim egy részét vettem ki.

2011. febr. 6. 19:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem jár, csak annyi napig a passzív táppénz mellett a gyes, ahány napot kivettél. Ha 10 napot vettél ki akkor 10 nap passzív táppénz alatt vagy gyesre jogosult, a többi időszak alatt nem.
2011. febr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, utána láttam én is. és úgy van ahogy az utolsó válaszolt. csak akkor jár a teljes gyes, ha van legalább 30 nap passzív táppénzed
2011. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na ezt már nem értem. Van 30 nap passzív táppénzem... a szabi előtt GYED-en voltam.
2011. febr. 7. 08:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem 30 nap passzív táppénz kell, hanem a 30 nap passzív táppénznek megfelelő bérezett nap:)

ahogy írtam, ha volt 30 nap szabid, akkor a teljes passzív táppénz alatt jogosult vagy a gyesre, ha kevesebb volt, akkor meg arányosan annyi napra, ahány nap szabit kivettél.


A gyes és a táppénz ugyanis annyi napig jár együtt, ahány napig volt a táppénz előtt bérezett nap.

2011. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!