Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha most 30 hetes terhes...

Ha most 30 hetes terhes vagyok és munkahelyet kell váltanom, mert a főnökasszonyom nem hagy békén, hogy menjek el, de megszakítás nélkül bejelentenek egy másik céghez jogosult leszek a TGYAS-ra igaz?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az,hogy nem hagy békén?Miért nem vagy táppénzen?Ha nem határozott a munkaszerződésed semmit nem tehet ellened.De ha jól emlékszem írtál már ide.Van aki felvenne így is?Én a helyedbe már nem változtatnék,csak ha nekem kedvező lenne,és biztos.A főnökasszonyod tojd le,mit foglalkozol vele?Őt talán érdeklik a Ti érdekeitek?
2009. febr. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre menj,ne másik munkahelyre.Ne szolj senkinek,csak ha már táppénzen vagy.Nem tudom mit akar ezzel az áthelyezéssel.Neked gyanus?
2009. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj már! Nehogy ezen stresszeld már magad! Mi az hogy nem hagy békén? Én azt látom a legjobb megoldásnak, ha elmész a szülésig táppénzre. Sokkal nyugodtabban várnád a babát. Nem rúghat ki, és így szépen jár a TGYÁS, a GYED, és a GYES is. Védelem alatt állsz, nem kellene most már munkahelyet váltanod. Miért gondolkozol ezen egyáltalán?
2009. febr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok és nagyon féltem azt a kis pénzemet, amit szülés után kapnék! És attól tartok, ha elmennék táppénzre, akkor utána még nekem kellene fizetnem a főnökasszonyomnak, azért hogy állományban tart és fizet utánam. Így tudnám megoldani, mert a volt főnököm akivel évekig dolgoztam együtt felajánlotta ezt a lehetőséget, hogy átjelent az ő cégébe és utána ha lejár minden oda vissza is mehetnék dolgozni!
2009. febr. 9. 10:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell fizetned a főnőknődned,ha elmész táppénzre.Nem tehet semmit.De ha te bizol abban a régi főnőködben ésnyugodtabb leszel,menj.Igazábol elég kacifántos ez.
2009. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj,de Te valóban ennyire tájékozatlan vagy?Hogy írhatsz ekkora ostobaságot,hogy neked kellene fizetned a főnökasszonyodnak?De már tetted fel ezt a kérdést itt,akkor is leírtuk neked mit tehetsz.Ha magad nem tudod miért nem fogadod meg a jótanácsot?És miért hagyod magad fenyegetni?Menj el táppénzre mielőtt jól csőbe húznak,aztán még elesel a T-gyástól meg a gyed-től is.A 2008-as rendelet értelmében a szüléskor munkaviszonyban kell lenni ezekhez az ellátásokhoz.Nem elég a megelőző 2 év.Ne szúrj ki magaddal,menj mielőbb táppénzre.
2009. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!