Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyes alatt szülök, akkor...

Ha gyes alatt szülök, akkor mikor és hogy kell a gyest lemondanom, hogy tudjam a szülés napjától igényelni a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Értelem szerűen nem tudod előre lemondani, mert nem ismert előre a pontos dátum. Csak utólag tudod intézni. A GYES-t egyébként az esedékességet követő hónapban utalják csak. A pontos ügyintézésben a munkahely tud segíteni.
2009. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szépen megirsz egy levelet,(MÁK-nak,gondolom onnan kapod)hogy lemondasz a gyed-ről x hónap y napjától.Persze a dátum helyét üresen hagyod.Ha bent vagy szülőszobán és megvan a babód apa beirja a dátumot a papirra és start a MÁK!Ne felejtsd el aláirni!Attól a naptól kérheted a tgyás-t!
2009. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy a gyest a MÁK-tól kapom,de a TGYÁS igénylőt a munkahelyemen kell leadni.Ebből kifolyólag lehetséges,hogy a munkahelyem intézi a gyes lemondást is?
2009. febr. 11. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb,ha személyesen intézed!Azért kérdezd meg a munkáltatót!Én is ebbe a szituba voltam de inkább apával intéztük,gyorsabb,biztosabb!2. voltam!
2009. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja a tgyás-t természetesen melóhelyen keresztül kell itézni.
2009. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem nem lesz semmi gond és simán fog menni.

2009. febr. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!