Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TGYÁS-t muszáj a szülés...

TGYÁS-t muszáj a szülés időpontjától igényelnem?

Figyelt kérdés
Oké,hogy hamarabb lehet, de később is? Vagy muszáj legkésőbb a szülés időpontjától?
2011. szept. 13. 15:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
miért jó neked, ha később igényled? kevesebb pénzt kapsz akkor...
2011. szept. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem egészen!:)

De akkor lehet elvileg?

2011. szept. 13. 15:44
 3/12 anonim ***** válasza:
nem lehet...de világosíts már fel, hogy gondolod, hogy nem buknál rajta pénzt, ha később kéred
2011. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor elmondom!

Szóval nekem az lenne a legjobb,ha a 2011-es évi jövedelmem lenne az alapja. Elvileg most dec. 25-26.-a körül szülnék! Így viszont még a 2010-es lenne az alapja, ami jóval kevesebb!

Ezért gondoltam,hogy ha lehetne, akkor mondjuk csak januártól igényelném. Még ha el is veszne egy hónap nekem akkor is jobban megérné!

2011. szept. 13. 15:53
 5/12 anonim ***** válasza:
ok, így már érthető
2011. szept. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egyébként köszi a választ!

De eszembe jutott,hogy mi van (most csak tegyük fel),ha valaki annyira butus,hogy elfelejti?

Akkor az lecsúszott róla és kész?

2011. szept. 13. 15:56
 7/12 anonim ***** válasza:

A szülés dátumához képest nézik a jövedelmed, nem ahhoz, hogy mikor igényled. Ha decemberi babád lesz, akkor az előző évet veszik alapul, vagyis az esetedben 2010-et. Ha januárban szülsz, akkor 2011-et.


Lehet később is igényelni, legfeljebb később kapod meg. Ha decemberben szülsz, és februárban igényled, akkor visszamenőleg megkapod 2 hónapra, de nem fog tovább járni, mint 24 hét.

Nem tudom, hogy itt van-e elévülési idő, de gondolom nem sokkal később akarnád igényelni.


De szerintem egy szakértőt kérdezz meg az OEP-nél, már ha el lehet őket érni.

2011. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy mikor igényled, ha 2011-ben születik a gyerek, akkor a 2010-es jövedelmedet nézik. Akkor is így van ha februárban igényled és akkor is, ha még decemberben.
2011. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem!

Tehát tök mindegy mikor igénylem, a szülést megelőző évet veszik alapul!

Akkor mindegy!

Köszönöm!

2011. szept. 13. 16:27
 10/12 A kérdező kommentje:

Ok!

Csak mivel a GYED-nél úgy van,hogy az igénylést veszik figyelembe nem a szülést, azért gondoltam,hogy hátha a TGYÁS-nál is ez van!

2011. szept. 13. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!