Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kong a demográfiai vészharang?

Kong a demográfiai vészharang?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a cikkről? Kinek mi jut eszébe? Kíváncsi vagyok, az "érintett" anyukák (én is az vagyok) hogy gondolkodnak erről.


[link]


2011. febr. 14. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Bizony kong. Évtizedek óta kong, csak az érintettek nem akarják meghallani.


Jelenleg egy munkavállaló két nyugdíjast tart el. ha továbbra is ilyen kevés gyerek születik, 20-30 év múlva egy munkjavállalónak 4 nyugdíjast kell eltartania! Azaz bedől a mostani nyugdíjrendszer. Szülni kéne minél többet, főleg azoknak, akik értéket adóan tudnak gyereket nevelni, azaz nem a megélhetőségi (kisebbségi) szülőknek, hanem pl az értelmiségnek.

2011. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyértelmű.

24 éves vagyok 2 éves a kislányom, boldog házasságban élek, diplomás vagyok, esélyem nincs a munkaerőpiacon.

Nagyon szívesen vállalnék még egy gyereket, de ki venne fel egy 2 gyerekes pályakezdőt? Talán úgy van esélyem, hogy nem írom bele az önéletrajzomba a gyereket és ameddig tudom titkolom.

Micsoda undorító ország, szégyellem, hogy magyar vagyok, meg is érdemli ez a nép hogy kihaljon.

2011. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez így van? Ez egy tény? de mit kellene erröl gondolni?

Azt ha a jómodu unokatestvéremtöl kérdezem miért csak egy gyerek, akkor elkezd sírni hogy mennyire nehéz egy gyereket eltartani. persze 4 hálós házban élnek hitelek nélkül, és mindegyik dolgozik.

Az embrek kényelmesek. azok a szülök akik minimum 2 gyereket akarnak azok meg is teszik, kevés köztük aki nem tudja vagy a végén nem akarja megtenni. az egy gyerekes szülök pedig egyszerüen nem akarnak még egy gyereket, mindegy hogyan élnek anyagilag.


Egy amerikai kollégám mondta hogy náluk úgy indul hogy még egyetem alatt bevállalnak 2-3 gyereket. 2 gyerek csak éppen vissza hozza a befektetést (nyugdíj) 3 pedig már hasznot hoz.

2011. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, szüljünk, legyen gyerekünk, neveljük is fel, de miből.

A lányomat nem tudtuk, hogy úton van, egy éves volt a nagy, amikor hívtak, hogy menjek interjúra, mert az önéletrajz alapján ilyen emberre van szükségük.

Rosszkor hívtak, sírt a fiam, kértem a delikvenst, hogy egy 30perc múlva hívjon vissza, elaltatom a fiam... Azóta is hív. Gyerekkel már nem voltam jó nekik.


Oké két gyereket eltart a párom egy fizuja meg a járandóságaim, de egyszer elfogy a támogatás, marad a fizuja, én meg itthon vakarhatom a seggem, amíg nem találok munkát...:S:S:S Szép kilátások:S

2011. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy miért nem akar valaki gyereket, illetve miért nem szül, sok mindentől függ. Konkrétan ismerek olyanokat, akik nem akarják feladni a függetlenségüket, holott jóformán sehová nem járnak... 11 éve élnek együtt, szülői házban. Lassan kifutnak az időből, 40 felé közelítenek, de gyerek szerintem nem is lesz. Van, aki azt mondja, anyagilag nem engedheti meg magának. Mégis évente kocsit cserélget, mindkettőnek jó munkahelye van, drága, márkás ruháik...

Nekünk három gyerekünk van, mégis még nekünk szegezik sokszor gyermektelen vagy egy gyermekes ismerősök,hogy lesz-e még? Akkor azt mondom, mi már megtettük, amit megkövetelt a haza:)

2011. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amíg T. Pártunk és Kormányunk csak azért akarja, hogy több gyermek szülessen, hogy ezáltal javuljon a statisztika, addig ez van.
2011. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

12:55 nem a gyerek miatt nem kellettél, hanem mert neked fontosabb volt hogy a gyerek kicsit sír, mint hogy 2 percben lebeszéld mikor hol lesz a felvételi.

nekem is van gyerekem, és ha igazán akarnám akkor fogom beteszem egy biztos helyre a gyereket pl szobája és rácsukom az ajtót 2 percre. vagy bekapcsolom gyorsan a tv-t.


gondolj bele kiválasztottak az állásra 20 önéletrajzot és amelyik elérhetö azt vissza behívták. én akkor sem hívtalak volna vissza ha te vagy az egyetlen a munkára. ha meg nagyon nem megy hova tenni a gyereket akkor elkérem a telefonyszámot és megmondom hogy fél óra vissza hívom magam.

2011. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos valóban kong az a harang.

Szerintem nem igazán az lenne a legjobb megoldás, hogy külföldi bevándorlókkal próbáljuk orvosolni a problémát, hiszen itt szerintem nem csupán népesedési baj van, hanem eleve fogy a MAGYARSÁG. Tehát hiába hoznának be kínait vagy románt vagy tudom is én, az a maroknyi magyarság, aki még tényleg magyarnak mondhatja magát, hát... az sajnos lassanként el is fogy.

Nekünk két gyermekünk van, egy 14 éves és egy 16 hónapos. Mi is csak egyet szerettünk volna, de a sors szerencsére megoldotta a helyzetet, kettő van, aminek én nagyon örülök. Nem csak azért, imádom őket, gyönyörködöm a fejlődésükben, és mert majd öregségünkre (ha megérjük) gyönyörködhetünk bennük meg az unokáinkban, de legalább adok két, remélhetőleg értelmes életet, munkaerőt, adófizetőt a társadalomnak. Persze én szívem szerint szülnék még vagy hármat, dehát itt Békés megyében, ahol a legalacsonyabbak országos szinten a fizetések inkább nem. Gondolnom kell a jövőjükre: iskoláztatásukra, és arra, hogy majd az életbe is el kell indítani őket valahogy. Meg ugye ez a fránya családi adókedvezmény meg az egykulcsos adórendszer sem a valamivel minimálbér felett keresőknek kedvez. Politikusaink szerintem úgy gondolkodnak - lehet, hogy jogosan - hogy azok szüljenek inkább több gyereket, intézkedéseikkel azokat ösztönzik, akik anyagilag megtehetik, tisztességesen fel tudják nevelni az utódokat és ne az alacsony keresetű szaporodjon. Azonban a jól keresők ilyen-olyan okokból (karrier, egészségügyi okok, stressz) szintén nem vállalnak 1, esetleg 2 csemeténél többet. Azok, akik pedig tényleg SZERETNÉNEK (nem a családi pótlékért) több gyermeket, azok az anyagiak miatt nem merik bevállalni (mert tudjuk, hogy egy poronty felnevelése egészen a nagykorúságig igen nagy áldozatot követel).

Mondjuk a mély szegénységben, különböző segélyekből élő, dolgozni nem akaró, a családi pótlékért 8-10 gyereket szülő családok ezentúl is egyre több gyereket fognak szülni, akik majd felnőttként szintén segélyekből, lopásból stb-ből tartják fenn magukat. És akkor hova jut az ország?

2011. febr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon értékesek voltak a válaszok számomra! Ebben a cipőben járunk mi is egyébként, egy már van,és megőrülök a "görcsöléstől", hogy legyen-e 2. A gyereknek jó lenne testvér, én viszont azt értem, egynek tudnánk igazán megadni mindent, továbbtanulás lehetősége, lakás, és egyéb, amikben el kell indítani egy szülőnek a gyerekét. Persze, nem tudtahatom mi lesz velünk 20-25 év múlva, de én most vagyok szükőképes korban, és már lerágtuk a férjemmel a körmünket, mi legyen. Végül úgy döntöttünk, egyet vállalunk. De nekem nagyon-nagyon fáj a szívem... :((
2011. febr. 14. 13:37
 10/14 A kérdező kommentje:
értem = érzem
2011. febr. 14. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!