Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezménnyel...

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egyedülálló, 2gyermekes, gyed-en levő barátnőm szeretné igénybe venni a családi adókedvezményt. Mi a teendője? Oep-től kapja a gyed-et.

Köszönöm!


2011. febr. 15. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hívja fel a tb-t,hogy küldjenek neki nyilatkozatot,amit kitöltve visszaküld a tb-nek és kész is.
2011. febr. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Felhívta az oep-et, azt mondták, hogy töltse le a honlapjukról a nyilatkozatot. Erre gondolnak pontosan?

[link]

2011. febr. 15. 14:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez az a nyomtatvány, de nem biztos, hogy ki tudja használni a teljes kedvezményt.
2011. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
úgy tudom, kb.75 körül kap kézbe (családi pótlék nélkül). így mennyire számíthat pluszban 2gyerek esetén? érdemes igényelnie az adójóváírást is?
2011. febr. 15. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy érdemes igénybe vennie! Nem veszít vele semmit. (Mivel egyedülálló nem tudja a párja helyette igénybe venni.)

Az összegnél nem a nettó, hanem a bruttó számit. 2 gyerekre 62500Ft az adókedvezmény, tehát a bruttó gyed összegéből levont adójárulékot tudja "megspórolni". Mivel nem írtad mennyi a bruttó jövedelme, nem tudom ez konkrétan mennyire jön ki, saccra 5-10e Ft. De az is valami, igényelje, nem kerül semmibe!

2011. febr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a bruttóját én sem tudom. de a nettójából biztos ki lehetne számolni.
2011. febr. 15. 17:07
 7/11 anonim válasza:
Sajnos nem tudja gyed alatt igénybe venni a családi adókedvezményt! Benne is van a nevében, hogy adókedvezmény. Egészen pontosan a szja kedvezménye. Gyed-ből nem fizet szja-t, ezért a kedvezményt sem tudja igénybe venni. Amint munkába áll, úgy a havi szja előleg számításnál tudja majd igénybe venni, ami 2 gyermek esetén nettó 10.000,- Ft/gyermek!
2011. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy gyerek esetén ennyi!
2011. febr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja bocsi nem figyeltem az utolsó sort, hogy 10.000 ft/gyermek.
2011. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 09.38-as válaszoló nem jól tudja vagy valószínűleg a Gyes-re gondolt.

A Gyed-ből is vonnak szja-t, legalábbis a bérpapírom szerint :) Leírom az én adataimat.

135.200 Ft a besorolási bérem, decemberre ez bruttó 97.795 Ft volt, így 82.525 Ft-ot kaptam kézhez (ebből 15.100 Ft volt az adójóváírás).

A levont adóelőleg 5980 Ft volt, vagyis januártól min. ennyivel többet kell kapnom, ami stimmel is.

Ha jól tudom, nekem úgy csinálják, hogy az adójóváírást nem kapom, hanem kihasználom a lehetséges adókedvezményt és ha marad afelett, akkor jövőre visszakapom 1összegben. Ja, mert nekem nov-ben lejár a gyed.

De ha mégis hülyeséget írtam volna, akkor bocsi!

2011. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!