Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legnehezebb téma,...

Mi volt a legnehezebb téma, amivel kapcsolatban kérdezősködött a gyermeked és nehéz volt úgy elmagyaráznod, hogy ő is értse?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Hogy miért ment el az apja, miért nem akar velünk élni.
2011. okt. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Még csak 2,5 éves a lányom, minden érdekli és már rég a miért korszakban vagyunk, de ciki vagy kínos esetleg érzékeny területre vonatkozó kérdése még nem volt.


Eddig a leg nehezebb azt volt elmagyaráznom neki,hogy miért van az,hoyg más gyerekek egy csomómindent csinálhatnak amit ő nem.

Olyanokra gondolok,hogy pl sétálunk az utcán, jön anyuka egy hasonló korú gyerekkel. Az meglát egy cigicsikket, felkapja (mármint a másik gyerek, és elkezdi szétszedni, meg aztán meglát még eyet és azt is felszedi. Majd hallom hoyg mondja anyukájának hogy ezt összeszedi mert kell neki játszani, zsebre is vágja. Anyuka nem szól, telefonál.


Lányom kérdezi,miért mondom neki hoyg semmit nem szabad felszedni a földről (amit nem mi ejtettünk le véletlen), mert ami ott van az piszkos, mikor a másik gyereknek nem mondja ezt az anyukája....

Ez csak egy példa.

Olyan dolgokra gondolok amit a normélis, épeszű anyukák nem engednek meg...csak néha van egy-egy kivétel.

Na ha ezt a lányom látja, akkor nehéz elmondani hogy miért van.


Mert azt nem mondhatom,hoyg a másik gyerek anyukája h..lye.

2011. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Amikor majd 3 évesen megkérdezte,hogy "Oké,hogy doktor bácsi vett ki a hasadból,de ki rakott engem oda be?"..no és aznap döntött úgy az apja,hogy lelép...
2011. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves most a kisfiam már modogattuk neki,hogy" anya pockjában laktál".Erre valamelyiknap vissza akart menni mondogatta "ana tedél vissa agy picsit".Csak ugy túrt minden honnan,denem sikerült neki.Nehezen de elmagyaráztam neki és hogy megértette e de abbahagyta.
2011. okt. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ava87 ***** válasza:
100%
Az gyakorlatilag egyáltalán nem tudtam neki elmagyarázni, hogy mielőtt ő megszületett volna, még egész egyszerűen nem létezett. Állandóan azt kérdezgeti, hogy hol volt ő, amikor én voltam gyerek. Valahogy úgy gondolja, hogy ő mindig is létezett, maximum nem emlékszik rá :)
2011. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A csikkfelszedős történettel kapcsolatban.

Persze nem mondhatod, hogy hülye, de szerintem lehet ilyenkor azt mondani, hogy annak a gyereknek az anyukája nem jó anyuka stb.


Az élettel, születéssel kapcsolatos dolgokat vagy az apa elköltözését valóban nehéz lehet jól elmagyarázni.

2011. okt. 21. 10:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jujj azt az én lányom sem érti, hogy mielőtt megszületett volna nem volt sehol. Mindig kérdezi, hogy amikor itt és ott nyaraltunk akkor hol volt :)


Szerencsére nem volt még olyan szitu amit nehéz lett volna megmagyarázni csak átlagos szülő kontra miért dolgok.

Egy szeretett személy elvesztése vagy hogy elválnak a szülők igazán kemény téma lehet :(

2011. okt. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ava87 ***** válasza:
100%

Mondjuk nálunk egy átlagos esti beszélgetésből is múltkor olyan lett, hogy a fejemet fogtam, hogy na ezt hogy magyarázzam el négy éves szinten :) Kezdődött mindez azzal, hogy ősszel van szüret, ilyenkorra érik meg a szőlő. Jött ebből az a kérdés, hogy MIÉRT? Magyarázom, hogy nyáron sokat süt a nap, őszre megérik a sok napsütéstől. Új kérdés, miért nyáron süt sokat a nap? Én marha meg belementem egy rögtönzött kiselőadásba arról, hogy a Föld forog a Nap körül, télen nem éri annyi fény, mint nyáron, mindezt teniszlabdával meg pattogós pici labdával modellezve :D Jó jó, úgy tanul a gyerek, ha kérdez, de ez az ominózus beszélgetés jócskán belenyúlt már az alvásidőbe, nekem meg alapelvem, hogy minden kérdésre válaszolni kell.

Már epekedve várom a "tyúk vagy tojás" jellegű beszélgetést is :)

2011. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Legnehezebb kérdés?

A bálna hidegvérű vagy melegvérű? Hiszen emlős, viszont hideg vízben az óceánban él. Ha melegvérű akkor megcsípik e bögölyök,szúnyogok. De hanem, akkor miért nem, hiszen a szúnyogok a melegvérű állatok vérével táplálkoznak.

4 éves gyerektől, nem tudtam megmondani.

2011. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja és az 5 évesemtől, Noé bárkájáról.

Oké Isten el akarta pusztítani az embereket, mert gonoszak voltak, Noé a bárkán megmenekült. Ez sem teljesen tiszta a Jóistentől egy pusztító árvíz. De az állatokat miért pusztította el, azok vajon mit vétettek? Egy elefánt?


Nem tudtam mit mondani, mert sosem gondoltam végig. Másrészt a halálról beszélni, az élet kegyetlenségéről, hogy van ilyen meghalnak ártatlanok. Ezt sem tudtam, mégis hogyan. Hogy ne hazugság legyen, de ne legyen kegyetlenül valódi sem.

És mielőtt idekeverné valaki a vallást, Noé bárkájáról tanulnak az iskolában, Noé bárkáját lehet látni mindenütt, meseként felfogva a történetet, mint bármelyik Grimm.

Persze az én butaságom volt elmesélni neki, de bennem nem merültek fel ezek a kérdések, nem is gondoltam volna egy egyszerű történetből ide jutunk. és csak hebegtem hápogtam.

2011. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!