Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire érti meg 2 év körüli...

Mennyire érti meg 2 év körüli gyereketek, hogy valamit NEM lehet (pl kimenni), és mennyire sétálósak nálatok az anyukák?

Figyelt kérdés

1.a fiam 27hónapos,és egy örökmozgó.nagyon szeret kint lenni,de vannak napok,amikor a kutyát sem tenném ki,nemhogy őket.De mint pl ma is addig hisztizik,és kéri,amíg ki nem viszem az udvarra.Persze ilyenkor a 8hónapost is ki kell vinnem...egyszerűen annyira nem érti,vagy nem akarja,hogy nem lehet.25x elmondom neki,hogy pl nem lehet öcsin lovagolni,de csak csinálja.vagy ne piszkálja a virág alatt a vizet..

2.egy falun lakunk,nagyon sok az 1-2 gyerkőcös anyuka.De szinte csak mi sétálunk naponta 1-2x.Nekem ez olyan furcsa.Mert még csak az udvaron sem hallom,látom őket.Én vagyok trehány,hogy a mosogatás helyett inkább sétálunk,vagy ők a lusták?


2011. febr. 16. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem erre korosztályra jellemző, hogy akaratát szeretnék érvényesíteni. Majd kicsit jobb lesz.

Az, hogy te nem látod, nem azt jelenti, hogy nem mennek.

2011. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Szerintem érti, de annál jobban ki akar menni. Amúgy ők még mások, amikor én már konkrétan sz@rrá fagyok, a gyerekem még vígan lapátolja a havat, ráadásul kesztyű nélkül és erővel kell becipelnem a lakásba másfél óra elteltével.

2. Mi is községben lakunk, nem mindig járunk el. Itthon minden van, nagy betonos rész motorozáshoz, nagy füves rész mászókával, hintával, lehet tobzódni. Az utak viszont földutak, bokán felül érő óriási pocsolyákkal, sárral, meredek emelkedőkkel. Járda egyáltalán nincs, kóbor kutya annál inkább. Sétálni amúgy sem szeret a fiam, motorozni meg képtelenség most ilyen terepen. Össz-vissz egy hosszabb betonút van járdával, ha megyünk azon megyünk, de az nem mindennapos. Nálunk más anyukák sem mennek, ritkán látok egyet-kettőt egészen pici babával, nagy kerekű terep-babakocsiban. Nyáron van nagyobb élet, akkor kocsival lehet menni játszótérre (nagyon messze van az is) és ott van közösségi élet. Szóval van ilyen, nem feltétlenül lustaság dolga.

2011. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát az én 4 éves fiam már annyira megértette, hogy szinte már soha nem is akar menni sétálni :((((

Mondjuk megértem, mert egy dögunalom, ami itt van! Alig van ember az utcán, gyerek pedig egy szál sem. Pedig a védőnőnk már átadta az utcánkat egy másiknak, mert állítólag annyi itt a gyerek, hogy nem győzi! De hogy hol vannak, az rejtély! :))))

Mondjuk én is rohadtul unom ezeket a semmilyen sétákat ebben a cudar időben. Bár lehet, hogy a tavasz sem fog ezen segíteni, mert ez már az 5. évem itthon és már minden egyes fűszálat és kavicsot ismerek az út mellett :))))

Talán ha elindul végre a kicsi (15 hós lustaság), akkor megint lesz egy kis izgalom, hogy jön-e velünk vagy inkább megy, amerre akar :))))

2011. febr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!