Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a szokás: mossák a gyereket...

Mi a szokás: mossák a gyereketek fogát a bölcsődében?

Figyelt kérdés

Most ősszel megy a kisebbik fiam bölcsődébe, a szülőin mondták, hogy fogkefét nem kell vinni, mert nem mossák a fogukat.

Persze megértem, hogy kicsik a gyerekek, és sokáig tartana meg minden, de akkor is nagyon csodálkozom.

Kíváncsi vagyok, máshol is így van-e.


2011. aug. 26. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk se bölcsibe, se oviba nem mossák.
2011. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mossák az oviban ebéd után.
2011. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az óvodában sem? Pedig az már nem lenne nagy dolog, az én kisfiam 3 évesen már egyedül mosott fogat (persze nem tökéletesen, de a semminél az is több, és egyre ügyesebben csinálja).

Nálunk az oviba kell fogkefe, azon már konkrétan kiakadnék, ha ott sem figyelnének erre.

2011. aug. 26. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondták a bölcsiben, hogy akkor mossák a fogát, ha már zárt fogsora van. Azt nem kérdeztem, hogy 16 vagy 20 fogra gondolnak, de én úgy tudom, hogy a zárt fogsor a 16, tehát hézag nélküli.
2011. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az előző természetesen az első válaszolónak ment. :-)
2011. aug. 26. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:

A mi városunkban általános gyakorlat, hogy bölcsiben nincs fogmosás, oviban igen (5 bölcsi és 7 ovi van).

A lányom 3 éves és ő is egyedül mos fogat, jó oké, nem 100%-osan, de nagyon ügyes szerintem. A fiam 1.5 éves és mivel tökjól el tudta lesni a nővérétől, ő is elég ügyin próbálkozik, ebéd után a nagyiknál szokta kérni a "mosi-mosi"-it :-) A bölcsiben is kérte pár napig, aztán megszokta, hogy ott nincs ilyen és kész.

2011. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Mossák a bölcsiben.

Szép is lenne, ha nem mosnák!

Ha a gyerek nagyon nem akar menni (előfordul), akkor nem erőltetik, de egyébként bizony van fogkefe, fogkrém, pohár és mossák.

Szégyen egy olyan ovi vagy bölcsi, ahol erre nem fordítanak figyelmet,hiszen ez alapvető szájhigiénés dolog!

ÉS nehogy ettől legyen fogászati gondunk, amikor 6 hónapos korától mosom a fogát.

2011. aug. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem mossák a bölcsiben,én is kiakadtam de mit tudok csinálni?!
2011. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az első szülőin elmondták, hogy kötelező a gyermekfogorvosi papír, hogy mehessenek a gyerekek bölcsibe, mert minden második gyereknek rohad a foga /az igazgatónő fogalmazott így/. Aztán rátértek, milyen tisztasági cuccokat vigyünk, a fogkefét kihagyták, mi többen is rákérdeztünk. A válasz: mit képzelünk mi, hogy ők majd fél napig sikálják a gyerekek fogait... Akkor nem értem a lényeget a fogorvosi papír miértjéről? Adják a cukros löttyöket. meg a túrórudit tízóraira és akkor csodálkoznak, ha rosszak a gyerekek fogai.
2011. aug. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sem mossák, de másfél éves fiamnak én sem mosom itthon minden étkezés után, csak este meg reggel, szóval ezen nem akadtam ki.
2011. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!