Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Adóbevalláshoz MÁK-tól...

SOS! Adóbevalláshoz MÁK-tól kell papír? Küldték már?

Figyelt kérdés

A MÁK-tól kapok GYES-t és családit, egyéb jövedelmem nem volt tavaly. Nem tudom, hogy mit kell írni az adóbevallásba, kell-e valamilyen igazolás. Mivel más cím van bejelentve a MÁK-hoz, mint ahol lakom, így nem tudom, hogy küldték-e már a papírt, ha kell hozzá.

(Tavaly még máshol laktunk, és még nem sikerült átjelentkezni, az előző lakcímről meg automatikusan visszaküldik az összes levelet a feladónak).


2011. febr. 17. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kérte a könyvelőm. És nekem is a régi címemre küldte a mák, de 15 perc alatt kaptam tőlük újat.
2011. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Akkor ha személyesen bemegyek, akkor adnak igazolást?
2011. febr. 17. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már megkaptam postán az igazolást.

gyest kell feltüntetni. 12*28500, és nyugdíjjáruléka 342000*9,5%

2011. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg az eredeti példányt bele kell fűzni az otthoni példányodba, de a beadványra elég az is, amit az utolsó írt.
2011. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

10M30as igazolás csak azért kell, hogy tudd mit írj be, azt az apeh csak akkor kéri ha ellenőrzésre behívnak, vagy hibát találnak.

Adóterhet nem viselő járandóságként szerepel a bevallásban.

2011. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Neked nem kell adóbevallást csinálnod. Ha csak gyest kaptál tavaly és semmilyen más jövedelmed nem volt, akkor nem kell bevallást készítened.

Az 5. pontot olvasd el:

[link]

2011. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
GYESt és családit kaptam, egyéb jövedelmem nem volt.
2011. febr. 18. 09:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem annó adótanácsadó mondta(6éve), hogy hiába nem volt jövedelmem be kell küldenem a nullás bevallást is, mert már küldtem be nem nullásat is. Én mindig beküldöm.

Pár perc alatt elkészíthető, és nincs belőle probléma.

Ha egyedül nem tudod elkészíteni segítek, ha be akarod küldeni.

2011. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!