Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki segíthet az ilyen kilátásta...

Ki segíthet az ilyen kilátástalan helyzetben lévő családon?

Figyelt kérdés

Családunk ismerősi körében van egy nagyon rossz körülmények között élő család.

A szülők munkanélküliek, van két kiskorú gyermekük és most jön a 3. is, akit abszolót nem vártak, de már nem lehetett elvetetni.

Tőlem kér segítséget, hogy segítsek beszerezni neki babaholmikat(ágyat, babakocsit, ruhákat), mert a régieket már eladták. Azt mondja, hogy azt mondták neki, hogy ha nem szerzi be ezeket akkor nem hozhatja haza a babát.

Én ebben egy kicsit kételkedem, a védőnőnek nem ez lenne a dolga, hogy ilyen helyzetben segítsen?

Én igyekszem összeszedni a dolgokat, de én sem állok túl jól, ráadásul én is babát várok, tehát nem tudom a cuccokat odaadni.

Szerintetek hogy segíthetnék, hova fordulhatna?

Köszönök minden ötletet!


2011. febr. 18. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a Családsegítőhöz,ott tudnak segíteni.
2011. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A www.ad6kap6.hu oldalon nézzetek körül,ott is szoktak segíteni!
2011. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben nem is egy ilyen család van. A legtöbben rájuk sem hederítenek, mindenki a saját bajával van elfoglalva. Egy véletlen hozta úgy, hogy felkaroltam egy, majd több családot, és afféle önjelölt családsegítő lettem.

Te is rengeteget tudsz segíteni. Legtöbbször ugyanis csak a szád kell hozzá. Körbe kell telefonálni, vagy felkeresni az ismerősöket, hátha van felesleges holmijuk. Én összeszedtem ezeket, kimostam, rendbe tettem, szétosztottam. Mostanában már nem is kell kérnem, tudják az emberek, hogy mit csinálok, és hozzák a ruhákat, babakocsit, kiságyat, játékokat. Mindig van gazdája ezeknek a dolgoknak.

Sajnos vannak olyan családok, ahol ez kevés. Van 16 éves anyukám, nem normális szülőkkel, akinek ki kellett járnom a juttatásokat, el kellett intéznem a baba papírjait. Egy másik fiatal lány eltitkolt terhessége vége felé vittem orvoshoz, vizsgálatokra, majd szülni. Van olyan apukám, akinek a munkavállaláshoz szükséges iratokat intéztem, és mivel ismert a munkáltató, felvette, így velük maradhatott a baba. Ennyi ügyintézésnél kialakultak a kapcsolataim a MÁK-nál és a Gyámügynél, már nem kell magyarázkodnom, segítenek.

Nem nagy dolgok ezek, talán csak beindítani nehéz a folyamatot, de onnantól szinte magától megy. Az a baj, hogy sokan homokba dugják a fejüket, azt mondják, nem tudnak segíteni, pedig néha egy egészen apró segítség is sorsfordító lehet.

Próbáld ki te is, mennyire jó segíteni! De készülj fel rá, hogy mindig akad olyan ember, aki emiatt hülyének fog nézni. És tényleg nem kell hozz sok minden, én 4 gyerek mellett csinálom.

2011. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ez igen, nagyon ritka az ilyen ember mint te, minden elismerésem a tiéd.

persze én is megpróbálom összeszedni dolgokat, de sajnos nincs sok ismerősöm:-(

Te akkor biztos tudod, hogy van olyan hivatal, ahol kötelesek segíteni az ilyen családokon?

2011. febr. 22. 12:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A hivatal az hivatal. Mit tesznek? Kimegy a gyermekjólétis, ír egy jegyzőkönyvet, esetleg védelembe veszik Őket. Ez azt jelenti, hogy gyakran rájuk néznek, hogy mi van velük. Csak ezzel Ők nincsenek előrébb. Persze időnként kérhetnek segélyt az Önkormányzattól. Az a baj, hogy itt szemléletváltásra lenne szükség. Mert ha te nem tudod eltartani a gyerekedet (tegyük fel, önhibádonm kívül, mert mondjuk elveszítetted a munkádat), akkor nem segítenek, hanem elveszik, igaz?

Hidd el, csak az összefogás segít. Nekem sem sok ismerősöm volt a faluban, amikor kezdtem, mert csak akkoriban költöztünk ide, és megdöbbentett a nyomor.

De volt szép nagy szám, szervezőkészségem, akaratom, és nem szégyelltem kérni mások számára.

Keress partnereket az akciódhoz. Komolyan mondom, ha egyszer beindul a dolog, le sem lehet állítani.

2011. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy az ország mely részéből írtál, de én egy budapesti központú, de országos válságterhességi alapítványnál vagyok vezetőségi tag és önkéntes.

Honlapcím: www.valsagterhsseg.org

Ha az országos telefonszámot felhívod (visszahívást is kérhetsz), akkor tudsz megbeszélni időpontot, és tudunk babaholmikat adni a rászoruló családnak.

Ha van még kérdésed, nagyon szivesen segítek, írj nyugodtan.

Remélem minden gyorsan rendeződik!

2011. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
elírtam: www.valsagterhesseg.org
2011. febr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Adományokkal a Vöröskereszt és a Máltások is tudnak olykor segíteni, főleg a Vöröskereszt. Van olyan ismerősöm, aki tőlük kapott babakocsit, kiságyat.

De szerintem ez hosszú távon nem megoldás, elsősorban azon kéne segíteni, hogy legalább az egyik szülő (aki gondolom az apa lenne) találjon valamilyen munkát, hogy legalább részben képesek legyenek magukat ellátni. Kár, hogy ez ilyen nehéz manapság, de szerintem ez lenne a legfontosabb, mert ez hozhat tartós javulást.

Persze nem mindegy, hol élnek, milyen végzettségük van, stb. Egy kicsi faluban, végzettség nélkül pl. szinte lehetetlen elhelyezkedni, de azért hátha sikerült valami megoldást találni. Munkaügyi központban kéne érdeklődni állandóan, nagyon sokszor.

2011. febr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségetek és az elérhetőségeket, mindenképp utánajárok a dolognak.
2011. febr. 22. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha írsz települést, lehet, hogy én is tudok segíteni pár holmival.
2011. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!