Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a kilátástala...

Mit tegyek ebben a kilátástalan helyzetben? Lehetünk egyszer egy család? Tapasztalatok hasonló helyzetben? Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

5 éve vagyok együtt a gyerekem apjával. Aki nős. A házassága sosem volt jó, nagyon durva dolgok voltak, egyszer majdnem elváltak, a felesége egy évig együtt élt valaki mással. Van két gyerekük is, egyik majdnem felnőtt, másik kisebb, imádja őket, és nagyon nagy a közös vagyon is. 18 évesen házasodtak össze. Magas társadalmi pozícióban van (én is). A feleségével nem jó a kapcsolata, de "elvannak", hisz jobb így, mint az állandó cirkusz. A feleségének komoly pszichés betegségei vannak, gyógyszereken él.

Én nagyon szeretem őt, és mindig abban reménykedtem, hogy egyszer egy család leszünk. Másfél éve közös gyerekünk született, akit a nevére vett, és mindenben támogat, de "titokban" tartjuk, hogy ő az apja.

Nem akar elválni, tudván, hogy a fenti körülmények miatt nagyon nem lenne egyszerű, hatalmas botránnyal járna, és nem akarja ennek kitenni magát és a gyerekeket.

Én lassan kezdek beleőrülni ebbe, minden alkalom, mikor találkozunk, kiborulással végződik. Csak a gyerekünk tartja bennem a lelket.

Nekem rajta kívül mindössze egy férfi volt az életemben, nem akarok, és nem is tudnék mással együtt lenni.

Nem tudom, mit tegyek. Nem bírom már tovább. Belehalok, hogy nincs velünk. Mit tegyek? Meddig várjak?

Kérem, aki ítélkezni akar, az inkább ne írjon semmit, mert tisztában vagyok én mindennel, és tényleg nem erre van szükségem.


2011. márc. 23. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehettek mert a pasi nem akarja.Amiket írtál abból az tűnik ki, hogy ő jól elvan ebben a helyzetben.Ha akarna Téged és a gyermeketeket akkor már rég elvállt volna a feleségétől és veled lenne.De nem így van.Szerintem keresss magadnak egy olyan embert aki megbecsül és nem aláz meg ezzel a helyzettel.Én nem tűrném ezt.Meddig fogsz várni?Életed végéig mert szerintem ez a hapsi sosem fogja ott hagyni a feleségét.A botrány miatt...ugyan már.Szerintem nem is szeret Titeket.
2011. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mire várnod! Erre gondolnod kellett volna,mielőtt ebbe a kapcsolatba gyereket szülsz. Ha valóban veled akarna élni,akkor már régen elvált volna,és főleg nem tartaná titokban,hogy ő a gyerek apja.

Neki nagyon kényelmes ez a helyzet, azért nem akar válni,no meg az anyagiak miatt sem. Hogy nagy botrány lenne? Ugyan miért? Ma már nem meglepő,ha egy híres ember,vagy egy politikus elválik! Néhány napig csámcsognak legfeljebb rajta,és azután nem törődik vele senki.

Szerintem csak magadat áltatod,ha abban bízol,hogy valaha is egy család lesztek.

Mit tegyél? Ha neked így nem jó,akkor állítsd választás elé! Vagy elválik és elvesz feleségül,vagy befejezed ezt a viszonyt.

2011. márc. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.... Azért remélem, hogy mégiscsak szeret minket, hiszen a gyerekéről van szó, és ha semmit sem jelentenék neki, csak nem tartana öt éve... Persze ez független attól, hogy mit kéne tennem, de nagyon remélem, hogy valami őszinteség (az, hogy szeret minket) csak volt ebben a kapcsolatban, mert ha sehova sem is vezet, és csak ráadásul csal egy átverés volt az egész, azzal nem tudnék megbirkózni :(
2011. márc. 23. 21:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy öt éve tart,nem jelenti azt,hogy szeret is benneteket. Valamit biztosan érez irántad,de ez nem szeretet. Gondolom,jó veled az ágyban,és ez sok férfinek elég.

Okosabb,ha beletörődsz,hogy nem lesz belőletek egy pár. Túl kell élned,a gyermeked miatt is.

2011. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz ezt olvasni :( Én szívemet-lelkemet adtam ebbe bele, és a babét is azért vállaltam, mert úgy éreztem, ő az igazi. Azt nem írtam, hogy nem véletlenül lett a gyerek, hanem mindketten tudatosan vállaltuk. Tudom, hogy hibás vagyok, miért kezdtem nős emberrel, de senkinek nem kívánom azt, amit most át kell élnem.
2011. márc. 23. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember szembesül azzal élete során,hogy hozott egy rossz döntést. Bármilyen nehéz is,túl kell lépni rajta és levonni belőle a tanulságot.

Tudom,hogy most számodra a legnagyobb gondot a kapcsolat érzelmi része okozza.

De van egy gyereked,és gondolnod kell az ő érdekére is.

Mint írod a nevére vette ugyan,de titkolja,hogy ő az apa.

Azt is írod,hogy jelentős vagyona van. Nem tudom,hogy hány éves,de valószínű már nem fiatal. Ha meghalna,akkor a vagyonból a te fiadnak nem biztos,hogy jutna. Persze pereskedhetnél,és meg is nyernéd,de ez számodra és a fiad számára nagyon nehéz lenne lelkileg.

Feltétlen beszéld meg vele ezt a kérdést is a fiad érdekében. Akkor is,ha te nem vagy anyagilag rászorulva.

Ismertem egy ilyen családot,ahol a házasságon kívül született gyereket teljesen kiakarták semmizni. A gyereket és az anyát is elmondták mindennek. Akiknek sok van,azok sok esetben nagyon kapzsik.

Sajnállak,de próbálj túl jutni rajta.

2011. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Isten nem ver bottal... Nem mintha valami erkölcscsősz lennék, de azt hiszem, ez nagyon rá illik a helyzetedre. Iszonyatosan naivan, bután, és erkölcstelenül viselkedtél (ahogy a férfi is természetesen), és most ennek a levét iszod. Az hogy ilyen kapcsolatba gyereket szültél, és egy ártatlan gyermeket tettél ki annak hogy ilyen körülmények között, és ilyen felelőtlen "anya" mellett nőjjön fel, külön bicskanyitogató. Bár külön kérted hogy ne ítélkezzenek (már hogy ne kérted volna...), de amit műveltél, az már több mint felháborító. A férfi legalább olyan gusztustalan alak, egyedül a gyereket sajnálom... De őt nagyon.


Kérdésedre válaszolva:

Mit tegyél?--- edd meg amit főztél. Felejtsd el ezt a senkiházi alakot, és kezdj új életet. Neveld fel tisztessségben azt a szegény gyereket.

Lehettek-e egy család?--- ugye ezt most te se gondolod komolyan?

Tapasztalatok hasonló helyzetben?--- ne haragudj, de épeszű, felelősségteljes felnőtt ember nem kerül mégcsak hasonló helyzetbe sem...

2011. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

olyat már láttam, hogy egyedülálló, jó anyagi helyzetben lévő nő vállalt gyereket nős pasitól.

de olyat még nem, ahol ez a nő követeli a jogosnak vélt jussát: a gyerek apját.


az addig oké lett volna, h úgymond donornak kell a csóka, aztán mehet vissza a csodás kis családjához.

de ameddig egy ilyen fickó nem válik el, addig nem fűztem volna sok reményt a dologhoz.


most itt az eredmény. ezt az állapotot csak magadnak köszönheted, senkit sem hibáztathatsz érte, hiszen azt a gyereket neked is akarnod kellett... sajnálom.a gyereket. téged nem.

2011. márc. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
hát te egy idióta s*ggfej vagy.. házas embernek gyereket szülni és még reménykedni abban h otthagyja családját? meg is érdemled a sorsod..
2011. márc. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

hmmm...Ha elválna hatalmas botránnyal járna...hát igen!Neked nem tűnt fel,hogy fontosabb kifelé jót és szépet mutatni?Fél a botránytól ezért nem válik el!Ezt nem is kell magyarázni,önmagáért beszél!

Azért avass már be,hogy milyen az a magas társadalmi pozíció?Látod ez nem jár együtt az ésszel!

2011. márc. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!