Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiszámolni, hogy...

Hogyan kell kiszámolni, hogy a családi adókedvezményt tudom-e érvényesíteni?

Figyelt kérdés
Mindkettőnknek elég alacsony a bruttó bére. Vagy elég, ha egyszerűen körülbelül elfelezve igényeljük? Én gyeden vagyok, a férjem közalkalmazott, egy gyerek van.
2011. jan. 8. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Bruttó 62500 Ft bér kell hozzá. Egyszerűen igényelje meg a férjed és kész.
2011. jan. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor csak azt nem értem, hogy a gyed brutójából miért nem jön ki? Mert több helyen olvastam, hogy még a max. gyed sem elég arra, hogy az egészet igénybe lehessen venni.
2011. jan. 9. 10:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert az alacsony jövedelem jelenlg eleve adójóváirást kap, mint eddig is, tehát nemigen adózol belőle, csak filléreket.

Tehát az alacsony keresetűek a nekik amúgy is járó adójóváirás miatt nem tudják kihasználni ezt a kedvezményt, mert eleve nem fizetnek adót (még 10.000 Ft-nyit sem...). Nincs nekik mivel tovább kedvezni.

2011. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!