Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondjak le az anyaságról,...

Mondjak le az anyaságról, vagy hallgassak a szívemre és ne az emberekre?

Figyelt kérdés

30éves vagyok, így nincs sok időm várni.

Nincs munkám és a közeljövőben nem is várható (Nógrád megye..), örülhetek, ha minimálbérrel valahová fölvesznek.

Szeretnék tanulni még egy szakmát, de ezt baba mellett is megtehetem.

Ha gyereket vállalnék és GYES-t kapnék, férjemmel az összes bevételünk 110ezer Ft lenne havonta, ebből albérlet+rezsi havi 50-55 ezer.


Mostanában azon vagyok, lesz ami lesz, abbahagyom a gyógyszert, hisz mire várjak és azt elképzelni sem tudom, hogy ne legyen gyermekem, hisz ez a női lét legnagyobb értelme!

Másrészről viszont félek, hogy megkapnám a rokonoktól ( mondjuk jogosan ), hogy a semmire vállaltunk babát.

De szétszaggat a fájdalom ha csak meglátok egy babakocsit, annyira vágyom már saját gyerekre.


Volt valaki hasonló anyagi helyzetben mikor kisbabát vállalt?


Azt ne írjátok, hogy várjak, míg találok munkát és meglesz az 1 évem GYED-re, hisz itt minden bizonytalan, legutóbb is 3 hónap próbaidő után elküldtek minket egy helyi cégtől. Azóta fél éve csak várok az újabb lehetőségre, vagy ingyenes tanfolyamra amit támogat a munkaügyi.


2011. febr. 23. 19:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%
Azért még van bő 10 éved.
2011. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Mi hasonló helyzetben vállaljuk a kisbabánkat,csak én fiatalabb vagyok,mint TE.Nekünk nem az volt a legfontosabb,hogy mennyi a kerestünk,meg hasonlók,hanem az,hogy MI mennyire akarjuk Őt!

Most vagyok 17 hetes kismama,és eddig nagyon sok rosszat kaptam azért,mert babát várok,de ennél csodálatosabb dolog nem történt Velem!

2011. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Mi ez a világvége hangulat 30 évesen? Mert ha 40 lennél, akkor talán megérteném.

Babát csak akkor, ha el is tudjátok biztonsággal tartani, és ez nem csak az első 3 évre vonatkozik. Nem maradsz le semmiről ha 4-5 év múlva szülsz!

2011. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Én azt hiszem a szívemre hallgatnék.

Ahogy te is írod, nem tudhatjuk mit hoz a jövő. Ha arra várnál,hogy jobb legyen az anyagi helyzetetek,lehet,hogy sosem lenne babátok. Ebben a mai világban sajnos....

2011. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk is hasonló az anyagi helyzetünk, fiatalabbak vagyunk, mint Te, főiskolások bár a vőlegényem dolgozik, van lakásunk,örököltünk rengeteg dolgot csak apróságokat kell a babához venni, a szívünkre hallgattunk, mikor megtartottuk, és hiába szól meg bárki is, meg lesz mindene amire szüksége van, és a suliból sincs, már csak egy év, baba mellett meg lehet tanulni. Nehezebb lesz az elején,de hát az élet sosem egyszerű, és már nagyon várom, hogy a kezemben tarthassam a kisfiam! Sok sikert neked!
2011. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Én megértem azt is aki azt tanácsolja, hogy várhatsz még 4-5 évet, hogy ne a bizonytalanra szülj babát, de ahogy olvasom a soraidat, később sem lenne jobb a helyzet, mint most.

Én 30 éves koromig szeretném a két babámat megszülni (1 éves a lányom, a kis tesót jövőre tervezzük), azért 35-40 évesen már nem olyan egyszerű a terhesség, és vannak kockázatok is.

Tehát kb. olyan 50-60 ezer forint maradna minden másra (kajára, és a baba dogaira), szerintem ki lehet jönni, igaz nem lesz könnyű, de ki lehet jönni.

A babának a dolgait is olcsón be lehet szerezni, például ha vannak babás ismerőseitek, rokonaitok, biztosan szívesen segítenek, de használtan is szép dolgokat lehet venni, szinte újakat! Az én lányomnak is van sok turis ruhája, amik szinte nem is voltak senkin, olyan jó állapotban vannak. Mi sem sok dolgot vettünk annak idején a lányunknak, mert a családban van gyerek és sok mindent örököltünk tőlük.

Nyilván a ti döntésetek, de én is a szívemre hallgatnék.

2011. febr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

ne várj!

Ha szeretnétek gyereket, hajrá!

2011. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Hallgass a szívedre.

Az első babám úgy sikerült, hogy pont munkanélküli voltam, őt a 22.héten elvesztettük. Elköltöztünk a férjem városába, ahol hol volt, hol nem volt munkahelyem. Itt önkormányzati bérlakásban éltünk, 1 szoba, fürdő, wc, konyha,40nm összesen.Aztán sikerült egy biztos munka, de én amikor munkába álltam, nem tudtam, hogy már kismama vagyok. Nagy nehezen kihúztam 4 hónapot, amíg véglegesítettek, és akkor elmentem táppénzre. Előtte is el kellett volna mennem veszélyeztetettként, de nem mentem. Megszületett a baba, majd fél éves korában hazaköltöztünk a szüleimhez, akik addigra rendbetették nekünk a tetőteret. A férjem másfél évig nem talált itt munkát, így csak az én gyedemből és a cspből éltünk, ami összesen volt 62ezer. Húzós volt, de sikerült. Aztán jött a kistesó. Amikor ő 2 hónapos volt, akkor sikerült a férjemnek munkába állnia.

Én tudom milyen az,amikor arra nem tudsz alapozni, hogy lesz egy biztos munkahelyed. A mai világban nagyon nagy szerencse kell hozzá. Főleg felétek! Élt ott egy ismerősöm, tudom milyen a helyzet:(

Hidd el, szűkösen, de meg lehet élni.


Én amit ezen az oldalon megfogadtam, hogy nem fogok kérdést feltenni többé, mert csak lehurrogtak, meg elküldtek az anyukák, hogy hogy gondolom én, hogy szülök még egy 3.babát, miközben nem vagyunk milliomosok.

Ezt csak azért írtam, mert sokan csak lehurrognak, főleg azok, akik jól élnek, és nem tudják elképzelni milyen is az, amikor valaki szinte megőrül egy gyerekért, és közben nem dúskál az anyagiakban. Meg lehet adni úgyis a gyereknek mindent, max nem az elkényeztetett, mindent megkapok típus lesz belőle.


Sok sikert!++++++++

2011. febr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Most töltöttem a 30-at és 8 hónapja szültem. Mi is a semmire vállaltuk a terhességet. Lakáshitel, kocsihitel, személyi kölcsön. De szerencsére még megvagyunk.

A poén, hogy ikreket szültem. Na 2 gyerekre végképp ne voltunk felkészülve. De nem bánom, hogy igy alakult.

2011. febr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én úgy gondolom, már így is késő.

Legalábbis én nem egy karrierista nő vagyok, én azt szerettem volna, ha még a dédunokáim is a kezemben tarthatom, ráadásul szeretnénk 2-3 babát, bár ilyen anyagiak mellett max.2.


És azért is aggódok, mert egyszer már próbálkoztunk 5 hónapig, akkor nem jött össze, előtte 7 évig fogamzásgátlót szedtem, félek, mi van, ha nem lehet, vagy csak nehezen lehet gyerekünk.

Akkor mire ez kiderülne már próbálkoznánk 1-2 éve, majdnem ott leszek 35 évesen.

2011. febr. 23. 22:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!