Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A doki nénire vagy a védőnénir...

A doki nénire vagy a védőnénire hallgassak inkább?

Figyelt kérdés

A doki nénink egy aranyos,mi kértük fel őt hogy legyen a dokink.(Apuka gyerekorvosa) A védőnéni a lakhely szerint illetékes,ő is aranyos. De teljesen más véleményen van mint a doki. Mikor terhes voltam az elején hozzájártam,majd összeköltöztünk az apukával igy védőnő váltás volt,de most 7hós korában vissza költöztünk a körzetébe igy ujra ő a védőnénink.(Nem veszi figyelembe pl azt h jártunk DÉvény tornára) S nem tudom melyikükre hallgassak. A dokinéni puhatalput javasol,védőnéni kemény talpút.(Még nem megy a lányunk,csak lépked az ágy mellett) Dévény doki is puhatalpút mond. S nehéz eldönteni,mert ugye mikor mi kicsik voltunk akkor kemény talp.. most puhatalp a "menő"... Más:

Védőnéni adna már neki tejet,babatejet(de bolti uht-s tejet) Doki néni szerint ráér ,hisz még szopizik; de ha kapna kkor is kizárólag házi tejet(s azt forralva)Napi 4-5 szopi van még neki...

Barátnőm a cipőr azt mondja h kérdezzük meg majd az ortopéd dokit,ha elkezd menni akkor kell visszamenni hozzá. Mert ő is puhatalpazott,de befordult a lánya bokája igy nekki keményet mondott a doki! Segitsetek! Nagymamám is a keményre esküszik,anyum meg puhát mond...

Párom is a puhát mondja!Ti mit gondoltok???

Érveket,ellenérveket szeretnék kapni! (13hós a lányunk,lassan lehet elindul;én 18hósan indultam el )


2011. jún. 3. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Cipőből nem a talpa lényeg, hogy milyen, hanem a sarka, hogy jól tartsa a bokáját, "kérges" legyen. A talpa legyen kemény, de kézzel enyhén hajlítható, hogy a járás közben ne maradjon mereven. Ilyenek a Supi+ és a Salus cipők. Ezek szupináltak (ferde a sarkuk), a boka befele dőlését is korrigálják.


Tej ügyben meg nehogy 7 hónaposan kezdj neki tejet adni! Ha szopizik, mostanában kellene elkezdeni bevezetni a tejtermékeket, ilyen sorrendben: joghurt, túró, sajt, tejföl. 1 éves korában pedig a bolti vagy házi tej forralva. Jó zsíros, legalább 2,8-as, és nem tartós, mert annak nem sok köze van a tejhez.

Ha szoptatod még akkor, higítani sem kell neki, először 0,5 dl-t adj neki,utána szoptasd meg, pár naponta növeld 0,5 dl-el a mennyiséget. Ha allergiás lenne, azt egyből látod rajta így, akkor próbáld meg pár hónap múlva újra.

2011. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna, minden sorával egyetértek!

Egy valamit olvasott csak el az előttem író, nem 7, hanem 13 hónapos a gyerek, így szépen lassan el lehet kezdeni a tejtermékek bevezetését, tehát először sajt, majd túró vagy joghurt, és ha ezekkel semmi gond, akkor mehet a tej. Ne higítsd, ne adj neki "feles" tejet (fele víz, fele tej), annak semmi értelme nincs, ha allergiás volna rá, akkor attól is kijönne.

2011. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tejtermékeket(turó,tejföl,puding) kapott már s szereti.Főleg a tejfölös kkrumplit...sonkával.
2011. jún. 3. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, köszi a javítást! :)

Az elején olvastam, hogy "most 7hós korában..."

2011. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj.. Hát igen.. az idő.. cseles. Most költöztünk ide,s már félév eltelt..
2011. jún. 3. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!