Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyakori a gonosz...

Milyen gyakori a gonosz mostohaanya a valóságban?

Figyelt kérdés

Egy csomó mesében (Hampupipőke, Hófehérke, Holle anyó) szerepel a gonosz mostoha. Rengeteg anyósvicc is van.

Rossz anyósokról már én is hallottam eleget, de olyan nőről, aki a férjének előző házasságából származó gyerekével (ill. gyerekeivel) rosszul bánt volna, még sohasem.

Ismert tehát valaki igazi gonosz mostohát?


2011. febr. 24. 11:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, az én anyosom, olyan mint a mesékben!

-gonosz gyermeke az anyának

-gonosz mostoha

-gonosz édesanya

-gonosz anyos

-gonosz nagymama

-és még alkoholista is

És apos miatt mégis tartjuk a kapcsolatot! Ez van! Szerencse hogy 1300km.re van! :-)

2011. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Igen.Magamat.Kitettem a lekemet a szívemet adtam nekik és rájöttek hogy apa mégse megy vissza anyához és én lettem a kö..ög,a gonosz mert elvettem apukát.Ja mikor mi összejöttünk apuka már visszaköltözött fél éve az anyjáékhoz mert nem bírt otthon megmaradni.Na most én vagyok a mostoha a gonosz a rossz
2011. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Második, ne viccelj, te egyáltalán nem vagy gonosz.
2011. febr. 24. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ezeket a meséket nem kell szó szerint értelmezni! Nem biztos, hogy régen minden mostohaanya gonosz volt, rosszul bánt a nevelt gyerekeivel. Ezek a mesék igazság szerint régen nemkisgyerekek szórakoztatására "készültek", hanem felnőttek mesélték egymásnak, nagyobb gyerekeknek. A mesekutatók, pszichológusok többféle magyarázatot is találtak a mesék valódi jelentésének felfejtésére. [link]

Bruno Betelheim egy egész tanulmánykötetet szentelt ennek a témának.. [link]

Hogy a kérdésedre válaszoljak: biztosan vannak ma is olyan anyák, akiknek a saját gyerekük közelebb áll a szívükhöz, mint a nevelt... Ez azt hiszem, természetes is. De az, hogy ennyire sarkosan elutasítsa, gyötörje a nevelt gyerekeit,mint a mesékben, nem hiszem, hogy bárki megtenné... főleg, hogy ott a gyerekek apja is...

2011. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyet. Volt egy kislány, akinek betegségben meghalt az anyukája, a kislány kb. 2 éves lehetett. Az apuka elég gyorsan vigasztalódott, méghozzá az anyuka testvérét vette el feleségül, és nemsokára született két közös gyerekük. Ettől kezdve a lánynak a sorsa megpecsételődött. Nyilvános helyen lealázás, kihasználás, csúnya beszéd, elhanyagolás, minden, amit el lehet képzelni. A tanulmányaira nem figyelnek, szinte mindenből megbukott szegény lány félévkor, most 11 éves. Dolgoztatják, csúnyán bánnak vele, csak a két közös gyerek a szent... és ebben az a legrosszabb, hogy az a szemét apja soha nem áll mellé:( Nagyon sajnálom a lányt.
2011. febr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Negyedik: Szóval mégiscsak van ilyen! Nem tudna valaki annak a szegény kislánynak segíteni?
2011. febr. 24. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért ez az álatvilágban gyakoribb: ott az új "házasok" sokszor azzal kezdik, hogy megölik a régebbi gyerekeket.


Embernél is van ilyen, de ott szerencsére ritkább.


Viszont ha van közös gyerek is, azt mindig sokkal jobban szeretik!

És ha már van előző gyerek, akkor nagyon gyorsan lesz közös gyerek is!

2011. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát, hogy mennyire gyakori azt nem tudom. Azt viszont tudom, hogy én is áldozata voltam egy ilyen mostohának.Szüleim elváltak(én 6 éves, öcsém pedig 3 éves volt).Abban az évben apám el is vett egy nőt.Anyukám rákos lett így a bíróság engem és a testvéremet apámhoz és a feleségéhez helyeeztek.A házasságukból született 2 gyerek is. Mindig az volt, hogy apám ugyebár hajnalba ment dolgozni így reggelente a felesége volt otthon. Én és öcsém egy iskolába jártunk.Az iskola mellett van egy óvoda, odajárt a nagyobbik közös gyerekük.Autónk az volt, csak nem nekem és a testvéremnek. Egy időben indultunk én, öcsém és apám felesége a közös gyerekekkel. Nekem és öcsémnek mindig bicikliznünk vagy buszoznunk kellett téleg hóban és jégben míg a drágalátos feleség kocsival vitte a gyerekeit. _Ha valamit elrontott mindig rám és öcsémre fogta.Ha ő rendetlenséget csinált vagy a gyereki szétpakoltak akkor velünk pakoltatott össze mondván, hogy bizos mi csináltunk rendetlenséget mert ő és a drága gyerekei ilyet nem csinálnának. Rengeteg mindent tudnék mesélni amit így igazából le se lehet írni. Én az utóbbi pár hónapba állandóan elszöktem, segítséget kértem az iskolától, a gyámhivataltól és így végül végre anyukámhoz ítéltek. De csak ENGEM. Öcsém azóta is kint él mert mivel ő még csak 12 éves így őt nem lehet elvenni tőlük. Arról nem is beszélve, hogy engem és öcsém csak arra tartottak hogy felvehessék utánunk a nagycsaládost.Igaz én már elköltöztem, öcsémet viszont szerintem sose fogja elengedni. Elvégre ha ő is ideköltözne anyukámhoz akkor apám nem kapna nagycsalos kedvezményeket, mert nekik csak 2 gyerekük van és úgy nem bírnák fizetni a hitelüket amit felvettek a házra( majdnem 100.000ft havonta) _Nagyon tömören ennyi. Igenis léteznek mosthohák!!

2011. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt elfelejtettem írni, hogy amíg kint éltem apáámnál addig csak minden 2. hét hétvégéjén lehettem anyámnál péntek 4 órától vasárnak este 6ig. 10 év után tavaly volt az első közös Karácsonyunk, mert előtte még akkor se lehettünk együtt.
2011. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Szerintem a mesék inkább a gyerekek szempontjából mesélik el a történetet!Mindig is nagyon szerettem a mostohalányaimat és minden tőlem telhetőt megtettem értük,de mivel nem én vagyok az édesanyjuk aki egyébként nagy ívben tesz a fejükre ezért én vagyok a rossz ha bármilyen viselkedést megkövetelek tőlük vagy fegyelmezem őket!


Még be is pereltettek az anyjukkal aki már előtte két éve nem vitte el őket a gonoszságomra hivatkozva!Irreális dolgokat állítottak rólam aminek az ellenkezőjét simán bizonyítani tudtuk!


Továbbra is én nevelem őket,de már nagyon megbántam,hogy belevágtam ebbe az egészbe,mert ha vért izzadok se tudok ő lenni ha pedig nem ő vagyok akkor csak rossz lehetek!


Talán majd ha felnőnek rádöbbennek az igazságra!


Persze vannak olyan gyerekek is akik nem így állnak a mostoha szüleikhez,de mondjuk ott a külön élő szülő nyilván nem uszítja a gyerekeket a mostohaszülő ellen szerintem......

2011. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!