Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A János mellé milyen másik...

A János mellé milyen másik keresztnév illik?

Figyelt kérdés
János lesz a kisfiam neve, apukája után. Náluk ez hagyomány, apáról fiúra szállt ez a név. Viszont a férjem azt szeretné, ha csak második névnek adnánk neki, mert ő maga nem szerette soha ezt a nevet. De nem igazán tudunk kiegyezni a másik névben. Szerintetek mi illik a János mellé, nektek mi jut eszetekbe?
2011. febr. 26. 00:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én valami hasonlóan hagyományos nevet adnék mellé, semmiképpen sem olyat, ami j-vel kezdődik, és mivel két keresztneve lesz, így rövid, két szótagos nevet választanék, a János azért jó, mert vegyes hangrendű, így lehet még egy vegyes vagy magas, vagy mély hangrendű név is. Bármilyen nevet raksz mellé, először furcsa lesz, mond el minden nap ezerszer, és aztán már nem lesz furcsa:D

Ádám, Dávid, Balázs (Gézával és Bélával ne büntesd, bocs) és hasonlók

2011. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Sanker válasza:

jobb a hangzása annak ha a János az első keresztnév

pl: Takács János Bertalan

fordítva elég furán hangzana, ja és a Takács vezetéknevet csak példának hoztam fel

2011. febr. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Sose értettem, hogy minek ragaszkodni generációkon át egy tucat keresztnévhez amit még x százezer ember használ. Ilyen hagyományt folytatni kár és célszerűtlen (főleg ha párod is utálta már).


Na mindegy a lényeg az, ha ez lesz a fő keresztneve akkor inkább fontosabb, hogy a családnévhez passzoljon szóval ennek hiányában nem lehet jó ötletet adni.

Pl nálunk a Bence nevet azért nem tudtuk adni, mert a család nevem "e"-re végződik és hülyén hangzott. :)

2011. febr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
János Noel!
2011. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Juj, annyira szeretem ezt a nevet, pedig nem vagyok oda az ilyen "régies" nevekért, de ezt nagyon szeretem :)

Akkor jól értem, ez a második név lesz, és elé kéne egy keresztnév? Akkor szerintem:

István János

Róbert János

Viktor János


Meg igazából bármi, ami nektek tetszik, csak S-végű nevet nem tennék mellé, mert úgy sok az S, pl. Tamás János, András János, ezek szerintem nem annyira passzentosak, illetve túl "modern" név sem illik mellé, mint mondjuk a Trisztán János, mert nagyon eltérő stílusúak.

2011. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

... vince jános

... endre jános

... gergely jános

... bálint jános ?

2011. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még jöhetnek ötletek! :)


Kedves 02:48-as! Nekünk fontosak a családi hagyományok és értékek, látom neked nem! Ja és te beszélsz, hogy a János tucatnév, miután a Bencét akartad a fiadnak adni!? A Bence a leggyakoribb név, ezerszer gyakoribb, mint a János!

2011. febr. 26. 13:30
 8/19 anonim ***** válasza:

A János név mellé vagyis elé ne adjatok túl modern nevet, mint pl. Noel meg Brendon stb.

Lehetne: Norbert János, Tamás János, Gábor János, Dániel János

2011. febr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Nem bántásból használtam a tucat nevet!

Tudom, hogy tucat név a Bence és lám mi adtuk volna a gyerekünknek, mert tetszik. Nektek viszont nem tetszik a János név!

A hagyományok tisztelete és begyöpösödött megrögződéseket ne keverd már.

A családnév tisztelete az a hagyomány! A keresztnév tovább vitele egy faluvilági berögözöttség.

2011. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Úristen te milyen buta vagy! És még reklámozod is!?

Nem elég, hogy nem tisztelsz senkit és semmit, de még ostoba is vagy! Feltettem egy egyszerű kérdést, mindenki tudott rá normálisan válaszolni és mindenki megértette a kérdést, csak te nem! Köteketsz és sértegetsz! Gondolkodj már el! Jaj bocsi lehetetlent kérek!

2011. febr. 26. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!