Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A János mellé milyen másik...

A János mellé milyen másik keresztnév illik?

Figyelt kérdés
János lesz a kisfiam neve, apukája után. Náluk ez hagyomány, apáról fiúra szállt ez a név. Viszont a férjem azt szeretné, ha csak második névnek adnánk neki, mert ő maga nem szerette soha ezt a nevet. De nem igazán tudunk kiegyezni a másik névben. Szerintetek mi illik a János mellé, nektek mi jut eszetekbe?
2011. febr. 26. 00:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem férjednek.


Azért kíváncsi lennék ha olyan nagy hagyomány tisztelő vagy, hogy anno az is hagyomány volt, hogy a leányt férjhez adták ahhoz akit a szülők vagy nagyszülők választottak.

Vajon ebben az esetben is tisztelnéd a évezredes hagyományokat?

2011. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem a te férjednek! Szegénynek van egy ostoba, buta, kötekedő felesége! Gondolom nem nagyon büszke rád, meg is értem!

Az én férjem viszont nagyon büszke rám és teljesen meg volt hatódva, mikor azt mondtam, hogy adjuk a János nevet a kisfiúnknak. Tényleg nem szereti, de nagyon büszke rá, hogy az édesapjától kapta!

Te pedig undorítóan viselkedsz! Fejezd már be!

2011. febr. 27. 01:04
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia


En sem adnek tul "divatos" nevet a Janos melle.

Az en 2 kedvenc ferfi nevem a Gabor es Laszlo.

Amig kicsi lehet Gabo(a Gabi nem tetszik, mert lanyon ferfias fiun meg lanyos), ha felno akkor meg Gabor

Lacika vagy Lacko meg egy nagyon pajkos nev szamomra, mig a Laszlo nagyon ferfias.

Anyai nagypapam Laszlo volt az apai nagypapam Gabor.Apukam is Gabor sot a 3 hetes kitesom is Gabor.

Abbol az egy szempontbol valasztanam a 2 kozul inkabb a Gabort, mert talan modernebb mint a Laszlo, igy nem tul regies lesz a neve, visoznt nem is vicces mint a Berdon Janos pl....

remelem erted hogyan ertem :D

Gratulalok a babahoz

2011. febr. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

01.39es vagyok.


Esetleg Peter?Az tok jo nev :)

2011. febr. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Igen, értem! :D És köszönöm szépen!

Hasonló neveken gondolkodunk mi is.

2011. febr. 27. 01:46
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen a Péter is versenyben van! :D Köszi.
2011. febr. 27. 01:47
 17/19 anonim ***** válasza:
De jo :) en Peterre vagy Gaborra szavazok :)
2011. febr. 27. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Csak ne Pált tegyétek mellé :-D (János Pál)


Amúgy nagyon jó hagyomány szerintem. Nálunk a fiúikreink nagyszülők keresztnevét kapták, így lett Zoltán Lajos, a másik meg József Kálmán. Minket is nagyon sokan lehülyéztek emiatt.

Nálunk egy hagyományosan magyar családnévhez, nem is illet volna a Kevin, Brendon, Noel és a társai.

2011. febr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
János Gábor nekem nagyon tetszik :)
2014. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!