Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eü-ben dolgozó anyukák!...

Eü-ben dolgozó anyukák! Nagyon nehéz több gyerkőc mellett dolgozni több műszakban?

Figyelt kérdés

Most kellene visszamennem 2 műszakba osztályra dolgozni.(12 órás műszakok)Elég sok a stressz és fárasztó is és félek,hogy hogyan lesz türelmem otthon még a gyerkőcökhöz is.

Arra is gondoltam,hogy nem megyek vissza,viszont a pénz nagyon kellene.

Írnátok valami biztatót?:(


2011. febr. 28. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Szintén egészségügy,12 óra,szülésznő vagyok.

Az első gyereknél visszamentem teljes munkaidőben,nagyszülői segítséggel sikerült csak sok esetben megoldani a rengeteg betegeskedés miatti itthonlétét a kisfiamnak,mert a férjem is sokat dolgozik.MOst a másodiknál ha jól tudom úgy változott a jogszabály,hogy nekünk közlalkalmazottaknak kötelezően biztosítaniuk kell a részmunkaidőt a pici 2 éves korától 3 éves koráig,úgyhogy részmunkaidőbe megyek vissza,hogy tudjam a gyerekeket oviba,bölcsibe hordani és tudjak velük foglalkozni,tudjam őket orvoshoz vinni,ha betegek,aztán ha letelik a részmunkaidő akkor muszáj leszek,majd én menni táppénzre ha betegek,mert a szüleim is kevésbé terhelhetőek már.

2011. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.Én ápolónő vagyok,május végén megyek vissza szintén 12órás műszakban.Már most tartok tőle.Én 6órába megyek vissza,így kevesebb napot kell dolgoznom egy hónapban.Arra gondolok,hány gyermekes kolléganőm van és ők is megoldották,tul élték valahogy.Bár én mindig jól tudtam kezelni,hogy a stresszt és a "munkát"soha nem "vittem haza"viszont a magán életemet sem "vittem"soha a klinikára.Talán igy könnyebb egy kicsit.Bár ezt eddig megtudtam oldani,de lehet ezután mindig csak a gyerekemre fogok gondolni,hogy vajon minden rendben van e vele.Bölcsis lesz.
2011. febr. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.Biztos belejövünk az új rendszerbe,de tartok tőle....

Teljes embert kíván a munka és a család is,keverni nagyon nem jó,ezért félek.:(

2011. márc. 1. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!