Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszik a Krisztián név?

Hogy tetszik a Krisztián név?

Figyelt kérdés

Fontosnak tartunk olyan nevet választani, ami más országban is megállja a helyét. Így jött szóba a Krisztián. Vagy esetleg van ötletetek más jól hangzó és fordítható nevekre??

Köszönöm!


2011. márc. 3. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

István /Stephen

Márk /Marc

József /joseph

János / john

Jakab/Jacob


a bibliai nevek ilyenek...

2011. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiaim (külföldi apától vannak, külföldön is élünk, így még fontosabb volt, hogy nemzetközi legyen): David, Daniel, Benjamin.
2011. márc. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz a Krisztián név, csak nekem kicsit régimódi. Talán modernebb valamivel, és külföldön sem idegen név a Kristóf, vagy jó még az Ádám, Milán, Zénó. Ezek jutottak hirtelen az eszembe.
2011. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

igen, én is kicsit régimódinak találom, de Apa ragaszkodik nagyon, neki tetszik a jelentése miatt.

A Kristóf amúgy Christopher? vagy??


Köszi

2011. márc. 3. 15:06
 5/11 A kérdező kommentje:
Márk, Benjamin, ÁDÁM, ezek is mind tetszenek. Nagy favorit nálam az Ádám, imádom ahogy kimondom is:-D Hogy győzzem meg a férjem??? MÁsban mindenben egyetértünk, ezt valahogy nem tudtuk megbeszélni (még)
2011. márc. 3. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik, ezért is hívják így a fiamat :) Szerintem ez egyáltalán nem régimódi név, csak éppen már jó ideje használatban van, szóval inkább úgy mondanám, hogy töretlen népszerűségnek örvend :) Mint a női neveknél az Anna. Na jó, az Anna még régebb óta van szerintem használatban.

Nálam is szempont volt, hogy "nemzetközi" név legyen, és ez a név amúgy is mindig tetszett.

Egy dolog nem tetszik, hogy nagyon sokan Krisznek becézik, ez így, a magyar nyelvben szerintem hülyén hangzik. Egy angol mondatba teljesen passzol a Chris név, de egy magyar mondatba nem illik szerintem. Ennél csak egy rosszabb becézése van, a Kiki (ezt is mondták már neki). Én mindig Krisztiánnak hívom, ahogy a családban mindenki más is, meg az ovis társai is így szólítják, de van pár felnőtt, aki megpróbálja kifacsarni a nevét.

2011. márc. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Próbáltam már többször megbarátkozni a névvel, nem azt mondom, hogy húúú egyáltalán nem, csak valahogy úgy érzem ez nem az ő neve...
2011. márc. 3. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
a fiamat Alexandernek hivjak es szinten az volt a szempont hogy kulfoldon is megallja a helyet...hamarosan keszulunk a kistesora es ha fiu lesz akkor ot Krisztiannak fogjak hivni...Krisz es Lex
2011. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszik,szerintem abszolút nem régimódi :)
2011. márc. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Imádom,ez a legszebb fiúnév a világon!
2011. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!