Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor alkalmazták elöször az...

Mikor alkalmazták elöször az ultrahang vizsgálatot kismamáknál?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 34 vagyok. Anyámnál már alkalmazták. De akkoriban még nem volt "rutineljárás", anyám terhessége problémás volt, ezért vizsgálták minden lehetséges módon.

Úgy tudom, nem sokkal korábban kezdték el használni, hogy mikortól lett "kötelező", nem tudom...

2011. márc. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a magyar szülészeti és nőgyogyászati ultrahang társaság- MSZNUT nál tudnál erre pontos választ kapni


de szerintem valahol a nyolcvanas években a rendszerváltás után lett gyakori.


az hogy először mikor hát úgy 40 éve talán.

2011. márc. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kisnita ***** válasza:
A nővérem 38 éves anyum azt mondta vele még nem volt ultrahang. Lehet, hogy akkoriban már használták jobb helyeken, de nálunk biztos, hogy nem ha csak nem problémás esetekben.
2011. márc. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1971-ben születtem akkor még nem volt, valami tölcsérrel halgatták anyukám hasát.

Ikerhugai 1976-ban születtek,akkor már csináltak anyukámnak uH-ot.

2011. márc. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én 82-es vagyok és az én anyukám hasát is valami tölcsérrel hallgatták. Szerintem ez akkoriban a 70-es 80-as években még csak a jobb helyeken esetleg budapesten 1-2 helyen volt lehetséges.
2011. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33 éves bátyámnál már volt ultrahang, de nem annyiszor mint most. Meg anya azt is mondta, hogy akkoriban nem mondták meg, hogy fiú vagy lány a baba, nem mondhatták meg.
2011. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


1957-ben használták először!

[link]

[link]

2011. márc. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 newszika válasza:
1981-ben már biztosan alkalmazták, de nem mindenkinél, csak olyanok vehették igénybe akiknél valami gond vagy kétség volt a terhesség körül. A várakozási idő 2-3 hónap volt és csak a János kórházban volt ilyen gép. A nemet nem mondták meg. A nővérem ikerterhesség gyanús volt, ezért anyumnak mennie kellett ilyen vizsgálatra.
2011. márc. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!