Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kérhetem a páromat, hogy a...

Kérhetem a páromat, hogy a kisbabánk születése utáni két hétben ne hozza láthatásra a gyerekét?

Figyelt kérdés
Érthető ez? 100%-ban lesz szükségem, szükségünk a figyelmére, de nagyon sokat van itt a gyerkőc, így mellette ez nem menne... Valaki megsértődne ezért?
2011. márc. 6. 15:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
És ha lesz egy másik gyereketek is, akkor mit csinálsz majd a nagyobbal? Leadod két hétre a nagyiéknak?! Szerintem meg tudjátok oldani, ha akarjátok a másik gyerek mellett is.
2011. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

100%-ban igazad van első!

Kérdező, én a helyedben szégyellném magam, hogy egyáltalán ilyesmi eszembe jutott....

2011. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Oltári sértődés lesz, az garantált.

Egyrészt a férjed gyerekének már nem lesz semmi öröme az új jövevényben, aki miatt nem mehet hozzátok. Utálni fogja, mielőtt látná.

Másrészt a régi feleség, és a férjed szülei se néznék jó szemmel, utóbbiaknak mindkét gyerek egyformán az unokájuk.


Inkább próbálj megegyezni a férjeddel, hogy segítsen sokat, és legyen hozzád türelmes, ha kiakadsz, illetve beszéljetek a gyerekkel, hogy most legyen ő is igazi "nagytesó", és legyen megértő, ha fáradt vagy, vagy kevesebb figyelem jut neki, mert ebbe bele kell nektek is tanulni.

Azt meg tudod beszélni biztosan sértődés nélkül is, hogy kicsit korábban megy haza, és kevesebbet van ott, hivatkozz a fürdetésre, meg hogy kialvatlan vagy, és nem tudod úgy ellátni, mint a saját anyja.

2011. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ilyet nem kérhetsz. És ha az a másik gyerek, esetleg, hozzátok akar költözni a szülés után, akkor sem szólhatsz egy szót sem, ő a párodnak ugyanolyan gyereket, mint a ti gyereketek! Ha ezt nem tudod elfogadi, akkor nem kellett volna egy olyan pasival összeállni, akinek már van gyereke.
2011. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

És ha történetesen ti nevelnétek közösen a párod gyermekét? Akkor mit csinálnál? Kitennéd az utcára, mert a kicsi megszületett?

Vagy ha már lenne közös gyereketek, és úgy születne még egy? Lepasszolnád csak azért, mert van még egy gyerek?

Tényleg lehetne eszed, mielőtt ilyeneket kérdezel.... szerintem te tipikusan a gonosz mostoha kategóriába tartozhatsz.

2011. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a másik gyerek is kicsi(1-2 éves) és ellátásra szorul akkor jobb lesz ha nem megy.... de ha nagyobb akkor vigye nyugodtan...

Szerintem sértődés lenne belőle.

2011. márc. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Halkan jegyzem meg,hogy az én férjem nem sértődött meg,sőt mikor felvetettem a kérdést,még ő mondta hogy persze hogy nem hozza.Két hét nem a világ,főleg ha amúgy tényleg sokat van ott a gyerek.
2011. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Nem értem miért lenne kibírhatatlan a gyerek számára ha az anyjánál lenne csak, pláne egy nagyszülőnek, annak nem sok beleszólnivalója lehet, hogy mikor hol van az unokája. Mint ahogy az a gyerek is megkaphatta születésénél a teljes figyelmet, úgy a másik is megkaphatja. Első babáról van szó, ahol az anyuka SEMMIT nem tud még a babázás körüli nehézségekről, gondolom többedik ez már rutinból megy, így nyugaodtan sertepetélhet körülötte más gyerek is.
2011. márc. 6. 22:29
 9/24 anonim ***** válasza:
37%
Úgy látom, te ezt már eldöntötted előre. Akkor minek kérdezel meg minket???
2011. márc. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
Anyuka olvasson el pár cikket a testvérféltékenységről és rájön. Alap esetben sem egyszerű, pláne elvált szülőknél, ahol a gyerek azért sokszor magát vádolja a válás miatt. Jön egy új gyerek az apa új családjában, ő meg nem mehet. Hát, ha magyarázni kell ezt, akkor már régen rossz....
2011. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!