Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes terhes vagyok a...

18 hetes terhes vagyok a párom elhagyott. Ha megszületik a kicsi ugye nem viheti el láthatásra? És nem vagyok köteles az anyjáéknak sem megmutatni? Hozzánk (szüleimhez) nem jöhetnek az ő rokonai én meg nem viszem mutogatni sehova a picit.

Figyelt kérdés
Az ő anyjáéknak van valamilyen joguk a kicsihez?Törvényre gondolok,nincs joga hozzá csak az apának nem???
2009. máj. 26. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, az apának is csak akkor van joga a láthatásra, ha a nevére veszi a gyereket. abból, amit írtál én úgy érzem ki, hogy te ezt sem szeretnéd. sőt, ha elhagyott igy, én azt mondom, a gyerek viselje inkább a te nevedet, aztán majd találsz neki egy nevelőapát, aki sokkal nagyobb szeretettel lesz iránta és irántad, majd az ő nevét viselje inkább. így igaz, hogy semmilyen gyerektartásra sem teszel szert, de nem is kell veszekedned vele, hogy oda akarod-e adni neki. ezt neked kell eldöntened.
2009. máj. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szemetek az ilyen pasik!

Milyen párkapcsolatban éltetek? Házasság, élettárs, vagy csak jártatok és besikerült a baba? Láthatásra nem viheti el, ha jól tudom, akkor 3 éves koráig, viszont neki joga van látni 2-3 hetente. De ezt a bíróság dönti el.

Ha válásra kerül a dolog, akkor ott egy gyermekelhelyezési per keretén belül szabják ki a láthatást. Ha élettársi viszonyban voltatok, akkor apasági nyilatkozatot kell tennie. Ezt azért is jó neked, ha megteszi, mert akkor követelheted majd tőle a gyerektartást.

A szüleinek annyi joguk van hozzá, hogy ők is nagyszükők. Neked nem kell vinned sehova. Sőt apuka sem viheti el.

2009. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Élettársi kapcsolatban éltünk,nagyon akartuk a babát.Én szeretem a párom de az anyja nem viseli el ha valaki el veszi tőle a kisfiát,és ugye egy nő nem akadály neki,de egy unoka..........!Nem érdeklődött soha a terhességem felől mégis mindig azt mondja a páromnak hogy majd megkap mindent a pici meg elviszi nyaralni.Na ugyan nem!!!Én azt szeretném ha visszatalálna hozzánk a párom,és nem kellene ez a herce hurca,de ha ő igy döntött akkor viselje a következményeit.A pici az apuka nevén lesz,én csak attól félek hogy az anyja jönni akar létogatni.Azt nem engedem!És egyáltalán hogy képzelik,majd ha keresztelő lesz mwgkérdezem az apját hogy ki lesz a keresztszülő?És ki nem lesz ott a keresztelőn mert ugye azt nálunk tartjuk,de ide az anyjáék nem jöhetnek.Nem értem,olyan családcentrikus volt mindig a párom,és az anyja igy elvitte tőlünk!
2009. máj. 26. 16:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az apának joga vanm látni a babaát, ugyanúgy a nagyszülőnek is. 3 éves koráig nem viheti el, de lehetővé kell tenned a nagyszülői láthatást, ha kérik a bíróságtól ennek megllapítását.
2009. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki az egyetlen megoldás ha a Te neveden lenne a baba. Megértelek, én sem engedném a párod anyja közelébe a gyereket, és ha látja is nem engedném hogy megfogja... mondjuk én eléggé haragtartó vagyok ilyen ügyekben, mert szerintem ez felháborító!!! Nagyon sajnállak. Remélem rendeződik a helyzetetek! Azért próbálj nem sokat idegeskedni, mert tudod, az árt a picinek!
2009. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

[link]


Ezeket nézd át, hátha találsz valami hasznosat.

Minden jót kívánok! Utolsó voltam.

2009. máj. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A gyerek csak akkor kapja az apukája családi nevét, ha az apa apasági-nyilatkozatot tesz az anyakönyvi hivatalban veled együtt.

Ha nem tesz ilyet, akkor nem apa, nincsenek jogai stb.

A gyerek ebben az esetben a te nevedet kapja a kórházban autómatikusan.

Ha viszont neked kell ez a pali akkor sajna az anyjával együtt kell elfogadnod!

2009. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Apuka apasági nyilatkozatot fog irni,ő erőlteti nem én.De az anyja akkor sem jöhet láthatásra,nem adom oda neki,az meg hogy megfogja............,soha!!!!!!!!Ez a nő tönkre tette az éltünket a saját gyerekéét is,nem jókedvemből vagyok ilyen vele.Én egy imádnivaló anyóst akartam,de ez egy féreg,és nem vagyok egy hárpia,de nem tudok rá jót mondani!!!
2009. máj. 26. 22:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Szegénykém,nem könnyű a helyzeted.A helyedben nem hagynám hogy az ő nevét viselje a baba.Milyen apa az aki elhagyja a várandós párját?!Felejtsd el őket és élj boldogan a babáddal,még találhatsz párt magadnak.Persze,tudom könnyű mondani.Sok sikert nektek,hogy rendeződjön jó irányban a dolgotok.
2009. máj. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyet értek, ha teheted és van rá esély ne hagy hogy a párod nevét kapja és apasági nyilatkozatot tegyen, mert akkor az anyós is ott fog állni az ajtóban, és előbb utóbb nála is lesz a gyerek mikor az apja majd 3 éves kora után elviszi.

Beszélj egy családsegítővel vagy a gyermekvédelemmel hogy mit tehetsz.

Remélem rendeződik majd minden!

2009. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!