Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Köhögés, orrfolyás, ilyenkor...

Köhögés, orrfolyás, ilyenkor rögtön orvoshoz viszed a gyermeked?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Orrszívás először. Aztán ha nem múlik a köhögés egy pár nap alatt, akkor elviszem hogy hallgassa meg és javasoljon köptetőt, stb. De első körben, pláne ha nem lázas és fullad a köhögéstől én próbálom kikezelni.
2011. márc. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

köhögés, orrfolyás mértékétől függ

pl pont néhány hete ment végig a családon ez a nyavalya, az egyik gyereket nem vittük egyből orvoshoz, mert szemmel láthatóan a tünetei ellenére jól volt, a másikat elvittük hétvégén ügyeletre, amikor nála megjelentek a tünetek, mert nagyon sírt minden köhögés után, magas láza lett.

2011. márc. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem, mert csak kiírja egy hétre, de gyógyszert nem ír neki. A köptetőt, az orrcseppet és a c-vitamint én is meg tudom venni. Az oviban minden második gyereknek folyik az orra és minden harmadik köhög, de ezen kívül semmi bajuk. Csak akkor viszem el, ha emellett betegnek is látszik. Étvágytalan, kedvetlen, fáradékony, beesettek a szemei, lázas, hányt, hasmenése van stb...
2011. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csúnyán köhög én elviszem, mindenképp hallgassa meg a tüdejét, bármi lehet, a mostani betegségek elég alattomosak.Ha nincs semmi baj, az az én megnyugvásom hogy tudom, hogy a tüdeje tiszta.Babámnak, most 5 hónapos, sípolt a tüdeje, kapott hörgőtágítót, semmi nem volt csak folyt az orra, és köhögött, még hőemelkedése sem volt.Viselkedése pedig , mintha semmi baja nem lenne, ugyanolyan aktív volt, játékos és jókedvű.még jó hogy elvittem............úgyhogy ezek után dönts........
2011. márc. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Két nap köhögés után mindig viszem. Már volt sajnos nagyon nagyon beteg, hosszú kórházi kezelés stb. én már parásabb vagyok, így a magam megnyugtatása miatt is viszem. Írja föl azt a fajta köptetőt amit ajánl, még ha nem is receptköteles. De orvos írta nem én válogattam és valahol ez megnyugtató, még ha neadjisten betegebb lesz, nem az én hibámból, mert nem én adtam a gyógyszert, hanem ő.

Most is orvosnál voltunk, köhög. De mehet oviba, szóval az ovónőnek is megtudom mondani, hogy ne nézzen csúnyán mert köhög az orvos nem ajánlotta h maradjon itthon. Viszont adott a köhögésére megfelelő szirupot.

2011. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy mennyi idős gyermekről beszélünk. Az egy év alattiak különösebb tünet nélkül is lehetnek nagyon betegek, egy éves kor után viszont nagyon elesettek lesznek, ha betegek. Az ovisok meg sok betegséget leküzdenek anélkül is, hogy bármiféle beavatkozásra lenne szükség.
2011. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2 éves.

Köszi az eddigieket!

2011. márc. 11. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!