Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 hetes terhes vagyok. Határoz...

7 hetes terhes vagyok. Határozatlan időre vagyok felvéve egy cégnél. Jár nekem táppénz?

Figyelt kérdés
Egy kismama számára nem ideális munkahely ezért el szeretnék menni táppénzre.3 hónapig jártam tanfolyamra előtte szoc.segélyen voltam illetve a tanfolyam után is kb 3 hónapig voltam segélyen majd a mostani munkahelyemen 2 hónapja dolgozom.A főnökeim tudják a terhességet és természetesen nem rúgnak ki.Amit egyébként sem lehetne.Szerintetek ha a jövő héten elmegyek dokihoz végig kapok táppénz a szülésig illetve jelen állás szerint/mivel lehet hogy ez júniustól változni fog/,kapok-e majd Gyededet?
2009. febr. 19. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Gyedről nem tudok nyilatkozni,de táppénzt végig fogsz kapni,ha kiír a dokid.
2009. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem akarlak elkeseríteni de annyi időre jár táppénz amennyi biztositott idővel rendelkezel.

Én úgy tudom a szociális segély nem számít biztosított időnek.Tőlem is kérdezte az orvos hogy mióta dolgozom egyhuzamban(tehát megszakítás nélkül)ezen a munkahelyemen, mert én is kértem magam táppénzre mivel nekem is olyan munkám volt amit (sajna)terhesen nem tudtam volna ellátni,mert csak időarányosan lehet táppénzen lenni.Nekem 7 év folyamatos munkaviszonyom van és ezért tudtam már 5 hetesen eljönni táppénzre.

A nővérem lányának "csak" 6 hónap folyamatos munkaviszonya volt így ő 45 nap táppénzre volt jogosult amikor beteg lett.

Bocsi hogy ilyen hosszadalmasan írtam(és lehet egy kicsit zavaros is)de nekem ezt mondták.

Üdv 39 hetes km

2009. febr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha 45 nap táppénze jogosult az hogy lehet ha időarányosan jár neki?Ha 6 hónapot dolgozott akkor 180 napot kellett volna kapjon?Vagy nem jól számolok???
2009. febr. 20. 18:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem úgy van, hogy 6 hónapot dolgozom és akkor ugyan annyi (6 hónap) táppénz jár. Időarányosan kiszámolják 6 hónap munkaviszony után 45 nap jár és igy tovább de ezt már nem tudom neked megmondani hogy ez hogy jön ki,de a nővérem lányának ezt mondták.
2009. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!