Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED-ből tilthatnak le közmű,...

GYED-ből tilthatnak le közmű, hitel tartozást? Ha igen mennyi a maximum amire lecsaphatnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Maximum 33%-át tilthatják le.
2011. márc. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen levonhatnak belőle,de még a gyesből is.
2011. márc. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Komolyan még a GYES-ből is? A pofátlanok!!
2011. márc. 12. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pofátlanok? Azok, akik a pénzüket szeretnék viszont látni?

És magadat, aki nem fizet igénybe vett szolgáltatásért hogyan jellemeznéd?

Egyébként még a családi pótlékból is letilthatnak illetve jelzálogot jegyeztethetnek be a lakásodra illetve ezek végrehajtható tartozások.

2011. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.Mellékesen megjegyezném, hogy szerencsére NEM tartozunk senkinek, hitelünk nincs és nem is szándékozunk felvenni!!!Ezt a kérdést egy barátnőm miatt tettem fel, mivel elég kilátástalan a helyzetük sajnos!

2. Gyed-ből még oké, hogy vonnak, de gyesből ami elég kevés, abból miért? Komolyan az egy segély amit jó esetben a gyerekére költ az ember!

3. Természetesen egyet értek azzal, hogy szerezzék vissza a pénzüket, de ne minden áron!!Főleg ne segélyből!

2011. márc. 12. 20:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hogy a Gyedből vonhatnak-e, azt nem tudom.

De a gyesből és a családiból nem!!!Az egy állami támogatás (segély), amit tulajdon képen nem is te kapsz, hanem a gyerek.

Viszont házra terhelhetnek, illetve egyéb ingóságokra.

2011. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, boccs az offért, de azért nem kell őket (mármint a szolgáltatókat, bankokat) annyira félteni!Meglopnak ők nem is kicsit minket!!
2011. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen meglopnak, menj be érdeklődj, a fizetőkkel kifizettetik egy az egyben a másik tartozását, úgyhogy őket nem érdeklik ki fizet, amíg vannak becsületesek és fizetik mások számláját. És ha az illető befizeti is a tartozását, mert sikerül letiltani, te soha nem kapod vissza az általad igénybe nem vett szolgáltatás díját.

Jó persze én vagyok a hülye, becsületesnek neveltek. Úgyhogy nem a szolgáltatót sajnálom, hanem azokat, akik ehelyett a család helyett fizetnek keményen. Mert bizony sokan vannak, akik inkább nem esznek, de a számlákat fizetik rendesen akár mások helyett is.


Letilthatnak családiból és GYES-ből is, amennyiben bankszámlára érkezik a pénz, mert ebben az esetben teljesen mindegy milyen jogcímen kap pénzt valaki. Az igaz, a Kincstárnál nem tilthatják le egy az egyben.

2011. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!