Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Képek kitétele facebookra, ha...

Képek kitétele facebookra, ha nem akarom?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a magamutogató típus, de tagja vagyok a facebooknak, mert ott tudok kapcsolatot tartani a barátaimmal. Alig teszek magamról képet, mert sok olyan ismerősöm van ott (jelölt, hát visszajelöltem), akit más úgy sem érdekel rólam, csak a képeimet nézik. Mikor férjhez mentem, és nem raktam, csak egy fotót a sok közül, akkor is jöttek a levelek, hogy -gyerünk, fotót, fotót... és olyan emberek írtak, akik évek óta azt sem kérdik, élek e még.

Kismamiságom alatt is megnőtt a jelölések száma, már olyanok jelöltek, akik régebben inkább ellenszenveztek velem, de hát, gondoltam, még megváltozhattak, hát visszajelöltem. Most megszületett a fiam, és mivel barátok is vannak az ismerőseim között, kiírtam, hogy anya lettem, semmi többet.

A barátok persze jöttek gratulálni, és ők kaptak képet is, mivel bízok bennük, és tudom, a kicsit nem fogom miattuk viszont látni a világhálón.

Tegnap megint elkezdődött a levelezés, hogy mikor teszek már képet a kicsiről (ami nem szándékom, több okból is, akinek számít, azt szívesen látom, megnézheti élőben is), és mikor kiírtam, hogy -bocsi, én nem teszek képet, akkor láttam, jó páran kitettek az ismerőseik közül, volt, aki visszaírt, hogy mi bajom van,stb, elég csúnya dolgokat vágtak a fejemhez, mintha nem lennék normális azért, mert nem rakok képet...


Nekem nem számít, mennyi az ismerősöm, de azért furcsállom, hogy van, aki csak erre hajt, és még engem néz hülyének azért, mert nem teszek fel nyilvános helyre képet a piciről.

Ti felteszitek? Ha nem, akkor mi volt rá a reakció?


2011. márc. 14. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs babám, de ha te úgy döntesz, hogy nem akarsz feltenni róla képet, akkor nem teszel. Nem értem ezeket az embereket, akik ezért mondanak csúnya dolgokat, nem lehetnek túl intelligensek .. jobb is, ha töröltek ismerősei közül :)
2011. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

inkább ne tegyél ki, v. nagyon óvatosan...nekem az összes képemmel visszaélt 1 rosszakaróm, pedig nem volt semmi kompromittáló, v. "túl szexis" egyikben sem...csinált 1 blogot, ahol körített melléjük 1 sztorit. állítólag 1 "drogos qva vok, aki 1 pénzes csókától kapja a szép ruháit" ...különböző dolgokkal ócsáol, elég cifra módon, és rasszista megjegyzéseket is tett.

most jelentettem fel nemrég.

szal bármivel vissza lehet élni, ami oda kikerül...esetleg úgy tedd ki, ha kiteszed őket, h a beállításoknál válogasd meg, h az ismerősök közül is csak egyesek láthassák.

2011. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges egyáltalán problémát szentelni a dolognak. Én azt csinálnám a helyedben hogy megírnám válaszban mindenkinek aki nyaggat hogy nem teszek fel. De nem foglalkoznék többet a dologgal, sem az ő helyükben, sem a tiédben. Manapság minden a közösségi oldalak körül forog, erről mindkét tábor tehet, ha valami engem zavar ami ilyen kis hülye dolog akkor nem foglalkozom vele. Neked is ezt tanácsolom, mert csak magadat idegesíted.
2011. márc. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyi hogy mi tettünk fel férjemmel a gyerekről, mert azzal szerintem nemigen lehet visszaélni (egy kisbabáról készült fotóval nem tudom miért élne vissza bárki is, nincs benne az égegyadta világon semmi kompromittáló, ráadásul szerintem az ismerőseimnek jobb dolguk is van mint a gyerekem képeit linkelgetni ide-oda) nem tartom agyalgatni való dolognak a témát, ha valami jó volt vagy valamit nagyon szeretek (nyaralás, kisbaba, kiskutyám, stb.) akkor teszek róla képet, aztán aki annyira ráér hogy pl. a kutyámat "felhasználja és visszaéljen vele" egészségére, ha jobb dolga nincsen.
2011. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont azt szeretem a facebookban, hogy mindent beállíthatsz… Rólam például bármilyen adatot csak az ismerőseim tudhatnak… Semmit nem rakok fel úgy, hogy teljesen nyilvános legyen… De létrehozhatsz egy csoportot is, és a képeket láthatóvá teheted csak számukra is… ez lehet akár 1 ember, de akár 100 is… Így tényleg csak azok láthatják, akiket érdemesnek találsz rá… :) És ők sem lesznek elégedetlenek…

Egyébként engem egyáltalán nem érdekel, ha valakinek nem tetszik, hogy ezt vagy azt nem teszek fel vagy ilyesmi… Jó a facebook, de azért nem arra találták ki, hogy kiteregessem ott az egész életem…

2011. márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki itt azért dicséri a fészbúkot, mert bármit beállíthat rajta, annak csalódást kell hogy okozzak.

1, az oldal abból tarja fent magát, hogy eladja az emberek információit, mindegy, miket álít be.

2, tele van biztonsági résekkel, tehát aki hozzá szeretne férni az adatokhoz, hozzá is fog


[link]



A kérdezőnek pedig, természetesen nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel, és akár feljelentést is tehetsz, amiért megszegték a személyiségi jogaidat azzal, hogy felrakták - akaratod ellenére - a pici képét.

2011. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, valószínűleg azt hiszik, hogy az internet olyan veszélytelen hely....

"Ami egyszer felkerül az internetre, az fent is marad."

2011. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz, ne tegyél fel! Nem kötelezhet rá senki. Az meg, hogy számodra szinte "idegen" emberek puffognak ne érdekeljen! Ezektől jobb is lenne megszabadulnod! Amikor van egy kis időd kitörölgetheted az ilyen embereket az ismerőseid közül.


Én egyébként inkább az iwiw-et használom, és igen rakok fel képet a fiamról, mert messzire költöztünk a családtól, és így nyomon tudják követni a fejlődését. Ja és csak olyan ismerőseim vannak, akik tényleg ismerőseim, barátaim és nem azért jelöltek be, hogy eggyel több legyen az ismerősük.

2011. márc. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer olvastam egy könyvet, (tudom fikció, de vajon még meddig), amiben az interneten válogatta ki egy gyerekrabló a megrendelőink felkínált gyerekeket. Nekem ez elég volt ahhoz, hogy megkérjem a rokonságot, hogy a gyerekről képet internetre nem, még emailben sem. És nem érdekel, ha valaki szerint túlparázom.
2011. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

A facebookon én is rajta vagyok, de nincs képem kint. Nem érdekel kinek nem tetszik.

AZ iwiwen rajta vagyok pár képpel, de hónapok óta nem frissítettem azt a 4-5 képet.


Szerintem ha meg csúnya dolgokat vágnak a fejedhez, akkor

1. szimplán töröld őket az ismerősök közül

2. Visszaírhatsz: közöd?


Ne idegesítsd magad ezen, ne foglalkozz azokkal akik az interneten élik az életüket és az a legizgalmasabb szórakozásuk, hogy a 15 éve nem látott ovistársuk feltöltött két új képet.

2011. márc. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!