Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYŐRBEN tudd valaki olyan...

GYŐRBEN tudd valaki olyan plébániát, ahol nem annyira szigorú a plébános keresztelő téren? Konkrétan a leendő keresztszülő nem bérmálkozott.

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A Szent Imre templomban voltam esküvőn, katolikus templom, mégsem érdekelte a papot, hogy a férj ateista, a feleség meg meg sincs keresztelve....

Megkérdezte mennyit ér ez nekik...??

Szép világ....

2011. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Milyen világ? Olyan, ahol még ilyen hívők is ritkán tévednek be. Szerintem sem kereszteltetni nem szokás, sem esküdni.

És ha most jön a pap az előírásokkal, mi történik? Hazamennek a fiatalok és ennyi. De így lehet, hogy megváltozik a hozzáállásuk az egyházhoz és lehet majd visszamennek megkereszteltetni a gyereket és lehet a gyerek már vallásos nevelést kap és az ateista apa is elgondolkodik.

De ha évezredes dogmatikus előírásokat lobogtat az Atya, biztos nem fog semmire menni.

Mi nem voltunk összeházasodva, a keresztszülők megkeresztelve, az anyukám az Egyházmegyénél dolgozott és az Atya levegőért kapkodott, mi meg mondtuk, köszönjük, ha így nem megy, nem kereszteltetjük meg a gyerekeinket, leélik az életüket kereszteletlenül, ateistaként, mint a keresztszülők tették. A mai világban ennek már nincs jelentősége. És lám rögtön megkeresztelte a gyerekeket. És egyházi oviba jár, járunk templomba, imádkozunk és lehet, hogy majd egyszer jó keresztények leszünk. Megkaptuk az esélyt rá.

Máskülönben továbbra is ateisták lennénk, mert nem érdekelt volna különösebben a dolog. Azért nem löktem volna a Dunába a gyerekeimet, mert nem keresztelte meg őket egy pap. 2011-et írunk már.

2011. márc. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A Győr-gyirmóti plébánián ajánlom szíves figyelmetetekbe Wolf Pál Péter atyát. Nagyon fiatal- és közösségcentrikus emellett aktívan szervezi a közösségi életet a körzetében, Gyirmóton, Koroncón és Rábapatonán.

CSAK JÓT TUDOK RÓLA MONDANI NAGYBETŰKKEL!!! :-)

Normális, empatikus plébános, szvsz kompromisszumképes. Én nála ministráltam gyerekként a Szentlélekben, amikor ott tevékenykedett káplánként. Mindig szervezett nekünk "Ministráns-próbát" a vasárnap déutáni misére előtte szombat délelőtt, illetve rendszeresen szervez sportnapokat minden korosztályt bevonva.


Sztem egy "misét" megér! :)



Szt. László Plébánia

Győr-Gyirmót

========~========~========

● INFÓK:

Telefon: 96/ 449-029

>> [link]


● MEGKÖZELÍTHETŐSÉG autóbusszal:

> "Gyirmót, központ" megállóhely

(kifelémenet a végállomás előtti utolsó)

_ a 37-es és a 37Y viszonylatokkal, (a Révai utcából indulnak.)


További információ: >> [link]



========

Ellenben a "Szentlélek"-templom, A por-iskola ill. Szt. Anna Otthon plébánosát NAGYON NEM ajánlom, mert bigott és számító embernek ismertem meg az évek folyamán. Kiráz a hideg, ha rá gondolok... (Benkovich Ferenc)

2011. márc. 19. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem voltam bérmálkozó akkor amikor a tesóm lányát kereszteltem. A pap megígértette vele, hogy járok hittanra,és meg csinálom. Azóta bérmálkoztam, és bérmaanya is vagyok.

Ha valaki komolyan gondolja a keresztelést, és a házasságot nem jelenthet gondot az, hogy előtte lelkileg felkészüljön. A férjem most jár hittanra, mert a szülei nem keresztelték meg, ha bérmálkozott akkor lesz templomi esküvőnk is, mert fontosnak tarjuk:-)

2011. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg a Berkes Gyula se jó az volt Lajos Püspök titkára hozzánk került 5 évig örültem hogy végre elhelyezték nagyképü nagyszájú uralkodo alak volt. Nemtudom a
2014. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!