Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam annyiban? Keresztelő-k...

Hagyjam annyiban? Keresztelő-keresztszülő?

Figyelt kérdés

A napokban felkértük a keresztszülőket. úgy alakult hogy egy keresztapa lesz és két keresztanya a kicsinknek. azért kettő az utóbbi mert van egy nagyon jó barátnőm, 20éve ismerjük egymást, nagyon jóban vagyunk, a családnak is inkább családtag ő. pl.mikor megtudta hogy kilövetjük a lányom fülét, szó nélkül másnap egy aranyfülbevalóval állított be, pedig akkor még nem is tudta hogy őt (is) szeretnénk keresztszülőnek.(azóta kapott a lányom egy másik fülbevalót tőle). évek óta egymás támaszai vagyunk, szeretem őt mint egy testvért. De mivel nem akartuk hogy a férjem családjában a keresztelő miatt háború legyen, így a férjem nővérét is felkértük a k.anyaságra. nekik egyébként 3 gyerek van, de egyiknél sem kérték a férjemet fel hogy legyen keresztapa, mondván akkoriban ő még nem volt nős. (a barátnőmnek se férje, se gyereke)

szóval felkértük a férjem testvérét, mire ő felháborodva hajtogatta hogy: olyat még nem hallott hogy két keresztszülője van valakinek, meg milyen az....ennyivel le is zárta. mikor jöttünk el tőlük, a férjem megkérdezte tőle hogy akkor elvállalja e, mire ő annyit mondott: nem illik visszautasítani ha felkérnek....és érződött szavaiból hogy csak ezért vállalja el mert hogy ha már felkértük, illedelmességből el kell vállalnia.

ez nekünk nagyon rosszul esett és azóta is foglalkoztat minket. beszéljünk vele hogy nem kötelező elvállalni? de nem fog megsértődni ha rákérdezünk erre? vagy hagyjuk a csudába? csak annyira rosszul esett nekünk. látszott hogy nem szívből jött a válasz.


Mit tennétek? Azt ne írjátok hogy kár volt két k.anyát választani, mert így jött szívből, nem tudtunk dönteni.


2011. ápr. 27. 10:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2 keresztapa van és 1 keresztanya de ebből senki nem csinált problémát. A sógornőd buta.
2011. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
és ti milyen megfontolásból alakítottátok így? oylan jó hogy nem vagyunk csodabogarak ebben....nekünk egyébként ez az első baba és nem is lesz már több.
2011. ápr. 27. 10:49
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már legyen Ő is keresztanyja (papíron), ne kérdezzetek rá,mert az csak olaj a tűzre.Aztán majd kiderül,hogy kettőjük közül ki fog úgy is viselkedni a gyerkőccel,ahogy azt egy keresztanyukának kell.Valószínűleg a barinőd biztosan,s ha még kis idő múlva a sógornőd is megenyhül és normálisan fog viselkedni az csak külön jó lesz,ha pedig nem,akkor az az Ő baja,a picurinak akkor sem kell keresztanya hiányban szenvednie.:)
2011. ápr. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az előző válaszolják igaza van, és nem kene feszegetni a dolgot, viszont én a helyedben csak a barátnőmet kérnem fel, amiért mar ilyen undok volt, és ha megkérdezné hogy most akkor ezt hogy gondoltatok, arra nyugodtan lehet hivatkozni hogy hiszen az ő három gyereke se kereszt gyerek a ferjednek.
2011. ápr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nos én így jártam:

Férjem tesóját szerttem volna keresztapának,és szintén gyerekkori barátnömet keresztanyának.Barátnömet mikor felkértük nagyon örült,szivesen el is fogadta.Férjem tesóját mikor felkértük ott volt a "drága" anyosom is,és mire ezt meghallotta lehordott engem mindenfélének hogy a férjem tesója egy felelötlen és hogy ÉN hogy lehetek ilyen buta hogy öt kérem fel.Jelzem 27 éves felnöt férfiról van szó!!!És hogy inkább kérjem fel anyosóm testvérét 70éves bácsit hogy legyen ö a keresztapa!Na szóval nálunk ilyen veszekedés volt ebböl.Végül az én 18 éves öcsém lett,nem a korrol van szó,csak arról hogy mindíg vannak nálunk okosanbbak!!!

2011. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát ha az eszemre hallgatok, akkor ne szóljatok egy szót se neki, amjd alakul hogy lesz.

Viszont én biztosan mondanám neki hogy nem kötelező! Én inkább indulatos vagyok, bevallom általában utána gondolkodok, de ezt még sosem bántam meg.

Nekünk most azon megy a harc hogy felkértük férjem barátját és egy közös barátnőnket keresztszülőknek. Anyum szerint bátyámat kellett volna, mert én csak a férjem által ismerem a leendő keresztanyát. Mivel bátyám a saját gyerekeivel sem foglalkozik, meg sem fordulta fejemben hogy felkérjük.Bosci ez nem ide tartozik, csak azt akartam belőle kihozni hogy az legyen az első amit ti akartok, nem amit a szülők...

2011. ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyjátok a fenébe. Legyen ő is mert úgy is csak sértődés lenne belőle. Az igazi keresztanya úgy is az lesz aki jobban szereti. Teljesen mindegy hogy papíron kinek a neve áll.
2011. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. ugye mint írtam, mikor átadtuk a meghívót, azzal együtt fel is kértük a sógornőmet, tehát nem tehetünk úgy mintha meg sem történt volna.


viszont mint ahogy valaki írta, én is olyan indulatos vagyok hogy megmondanám szívesen hogy nem kötelező :(

Hát nem tudom....

2011. ápr. 27. 11:12
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Mi úgy akartuk, hogy az egyik hugom legyen, s másik meg majd a következőnek. Eleinte hajtogatta anyám, hogy nem illő, meg hát ikrek, legyen mindkettő, de kevés a választék, s szeretnék még egy babát.

A férjem részéről az az uncsija, akivel gyerek kora óta, szinte a legjobb barátok. S az élettársa. Nekem sem volt velük bajom, sőt jobban elvoltam a csajjal s az élettársával, mint azokkal, akiket barátnőnek tekintek. Teljesen addig, míg ösze nem vesztünk a csajjal. S szóltam a férjemnek, olyan keresztszülőt nem akarok, aki azt mondja a kisfiamra, hogy minek szültem munka nélkül, úgy hogy apóssal élünk, s el akarunk költözni. Azt hozzá tenném, hogy neki 4 éves a lánya, neki se volt szülés előtt csak 3 hónapos munkaideje, de felmondott, mert nem bírta a munkát. Ja, s szolgálati lakásban élnek, ahonnan bármikor kitehetik Őket, mert most hallottam, hogy lehet elveszik Tőlük a lakást, mert az élettársát áthelyezik. S meg akarta nekem mondani, hogy ráértem volna szülni. Ő 18 évesen szült, a sulit is gyerek után fejezte be, hogy legyen azért valami papírja.

Meg is írtam neki levélben, ilyen keresztszülő nem kell. Mióta megszületett a kisfiunk, csak mondogatták, hogy elnéznek, semmit nem kaptunk, pedig nálunk az a szokás, hogy keresztszülőnek illő venni a baba születése után valamit. A hugaim hiába csak egyiket választottuk volna, fele-fele arányban vettek babakocsit. Az a húgom is, akinek szóltunk, hogy mégse választjuk. A 3 hó alatt sokszor voltak fent, csak sajnos após nem engedte h itt aludjanak. Mindig vettek valamit. A gyerek ruháit pl. vagy ők vagy a szüleim állták, holott a szüleim egy fizuból élnek 3-an.

A férjem mivel akarja, nagy nehezen beletörődtem, jól van legyenek, úgy is csak papíron lesznek. A szememben nem. Sose fogom elfelejteni, hogy azt mondták a fiamra, hogy jobb lett volna ha szegényke nem születik így meg.

Ha meg visszakontráztam, hogy Ő minek vállalt, akkor minek veszem a számra őket, meg a lányát, s fenyegetőzések mellett r..banctól kezdve mindennek elhordott. Így úgy döntöttem, mivel nem is biztos h el vállaják, mert anyám szerint is pofa kell nekik ahhoz, hogy eljöjjenek a szüleimhez s ezek után elvállalja a keresztszülőséget. Így lesz a két hugom, Ő s az élettársa, s a csaj öccse. Mert rajtuk kívül más rokonságot nem akar választani a férjem, s olyan baráti társaságunk nincs akit választhatunk.

Annyi hátránya van ennek, hogy ha a két hugomat választom, s ők is elvállalják, a 2. gyerek fogja megszívni. De min. két keresztszülőt akartam a gyereknek. Anyám szt a 2.-nak is lehetnek u.azok a keresztszülői, de hát én nem tudom, ez mennyire jó ötlet. Mindkettőnek u.az.

2011. ápr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia


Nagyon megertelek.

Mi hetfon kertuk fel a keresztszuloket es a keresztapa azt mondta, hogy nem.

Enyhen szolva is megdobbentem.Ferjem egyetlen unokatestvere akivel joban van.Mindig hulyeskednek es nagyon jo akapcsolatuk.

Nalunk is 2 kereszt anya lesz, mert 2 lanytestverem van es nem nem akarok donteni koztuk.Kulfoldon elunk es meglepi lesz, hogy haza megyunk par napra.Akkor szeretnenk megkereszteltetni a lanyunkat.Csak a 2 keresztszulo jelolt tud rola, hogy megyunk, de kerestzapa nelkul nem tudom hogy kell keresztelo.

En nagyon orulnek ha valaki felkerne keresztszulonek.Nem nagyon ertem a sogornodet.

2011. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!